Salı , 20 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Ufuk Açanlar » Seyyid Abdulmelik Husi : “suud rejimi, amerikanın gönüllü bir askeridir.”
Seyyid Abdulmelik Husi : “suud rejimi, amerikanın gönüllü bir askeridir.”

Seyyid Abdulmelik Husi : “suud rejimi, amerikanın gönüllü bir askeridir.”

Seyyid Abdulmelik Husi’nin konuşmasından satır başları…
Seyyid Abdulmelik Husi konuşmasına Yemen halkına destek için sokaklara çıkan İslam ümmetine teşekkürlerini sunarak başladı. Seyyid Abdulmelik Husi, “Suud rejimi, Amerika’nın gönüllü bir askeridir ve siyonist rejimin güvenliği için bu barbarca saldırıyı başlattı” dedi.

Seyyid Abdulmelik Husi;

Suud güçleri halka ait olan camileri, mescitleri, konaklama yerlerini, devlet kurumlarını ve altyapıyı tamamen yerle bir ederek suçsuz ve günahsız masum halkı katlederek mi? Yemen halkına özgürlük getireceğini iddia edebilir.

Suudi rejimi çocuk, kadın ve yaşlı demeden yakıcı ve yıkıcı füzelerle vurarak mı? yemen halkına özgürlük getirecekler.

Siyonist israil makamları yaptıkları açıklamalarda Suud rejimi ile aynı ortak kader ve aynı ortak menfaatlere sahip olduklarını dile getirmeleri Suud rejiminin kimlerin menfaati için bu savaşı başlattığını ortaya koymaktadır.Yani yemen halkını mı? düşünüyorlar asla!

Asıl suud rejimi Yemen halkına karşı başlattığı bu barbarca saldırıyı Amerika rejiminin onayı, komutası ve yönlendirmesi ile devam ettirmektedir.

O zaman Suud saldırısının yemen halkını korumak yerine İsrail’in güvenliği için başlatıldığı aşikar bir şekilde ortadadır.

Suud rejimine sormak lazım nasıl olur da Amerika’nın yardımı, desteği ve bilgisi dahilinde İsrail’in güvenliği için başlattığınız bu barbar saldırıyı Yemen halkını korumak için başlattık yalanını söyleyebilirsiniz.

Gerçek Arap kimliğini taşıyan bir vatandaş veya toplum veya bir halkın Amerika ve İsrail’in Arapların başına geçerek Araplar arası ve kardeşler arası başlatılan bu barbarca saldırıyı onaylaması kabul etmesi veya Amerika-İsrail cephesinde yer alması düşünülebilir mi? Asla!

Ama bu savaşı başlatan bu Arap ülkelerinin kimliklerini ciddi bir şekilde sorgulamak gerekir.
İran İslam Cumhuriyeti, Yemen’in içişlerine müdahale etmediğini ve herhangi bir müdahalesinin ve yönlendirmesinin kesinlikle gerçekleşmediğini tam aksine Yemen halkının menfaatine olacak şekilde tüm grupların, siyasi partilerin ve siyasi şahsiyetlerin geniş katılımı ile anlaşabilecekleri bir hükümet kurulmasını tavsiye etti.

Suud rejimi Amerikan rejiminin gönüllü bir askeridir ve Amerika projeleri doğrultusunda bölgeyi ve milletleri birbirine düşürmektedir. Ayrıca Suud rejimi bağımsız Yemen’i işgal ederek bölgeye El kaide teröristlerini yaygınlaştırmak ve Yemen’i bu terör gruplarının eline bırakmak istiyor. Ama Yemen halkı bu şeytani planlar karşısında uyanık ve her türlü tehdidi ortadan kaldıracak güçtedir.

Maalesef üzülerek belirtelim ki Suud rejiminin kardeş Yemen’e karşı başlattığı bu barbarca saldırıda karşı çıkan tarafın siyonist israil rejiminin karşısında olduğunu unutmamak gerekir.

Yemen halkı Amerika komutasında başlatılan ve siyonist İsrail’in faydalanmak istediği bu barbarca saldırı karşısında asla teslim olmayacak ve Yemen halkından sabır ve istikamet üzerine hareket etmelerini istiyorum.

Suud rejimi, BM’ye götürmeden, danışmadan ve toplantıya çağırmadan ve BM’den karar çıkartmadan Yemen’e karşı bu barbarca saldırıyı nasıl başlattıysa bizlerde aynı şekilde BM’ye danışmadan karar çıkartmadan Suud rejiminin vahşi saldırısına karşı vatanımızı ve Yemen’in bütünlüğünü koruyacağız. ve Yemen ordusunun ve halk direnişçilerinin liderlerden emir almadan organizeli bir şekilde düşmanın saldırılarına karşı savaşacakları ve bu konuda tamamen özgür olduklarını verecekleri cavapların kendi iradelerinde olacağını vurguladı. Bu barbarca saldırıda zararlı çıkanın Suud rejimi olacağını mazlumların kanlarının yerde kalmayacağını bu savaşı suud rejimi kaybedeceğini ve yok oluş sürecine girecektir, İNŞALLAH.

islamidavet

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz