Çarşamba , 22 Kasım 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Öncü Şahsiyetler » Hasan Nasrallah » Seyyid Hasan Nasrallah: “Biz Suriye’ye girmeseydik, IŞİD Lübnan’da olacaktı.”
Seyyid Hasan Nasrallah: “Biz Suriye’ye girmeseydik, IŞİD Lübnan’da olacaktı.”

Seyyid Hasan Nasrallah: “Biz Suriye’ye girmeseydik, IŞİD Lübnan’da olacaktı.”

Lübnan’da yayın yapan es-Sefir Gazetesi’nin haberine göre, Pazar günü Hizbullah’a bağlı “Mehdi İzcileri” grubunun liderleriyle bir araya gelen Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah, Lübnan cumhurbaşkanlığı seçimleri ve Irak’ta yaşanan gelişmelere dair önemli açıklamalarda bulundu.

İSLAMİ VAHDET – Hizbullah’ın en kısa zamanda cumhurbaşkanının seçilmesini arzuladığını ifade eden Nasrallah, “Daha önce Beyrut Zaferi’nin yıldönümü töreninde ifade ettiğim gibi, direnişi sırtından bıçaklayacak bir cumhurbaşkanı istemiyoruz” dedi.

Lübnan’daki mevcut güvenlik durumunun memnuniyet verici olduğunu söyleyen Nasrallah, “Ancak bu yüzde yüz Lübnan’ın güvenlik açısından doğal haline döndüğünü göstermez. Sürekli bir teyakkuz şart” ifadelerini kullandı.

Nasrallah Musul ve çevresindeki bazı illerin IŞİD tarafından işgalini değerlendirdiği konuşmasının devamında, Necef’teki dini merciinin eli silah tutan herkese seferber olma çağrısı yapmasını överek “Onların bu çağrıyla amacı, belirli bir zümreyi korumak değil, Irak’ın bütününü korumaktır” dedi.

Bazı Körfez ülkeleri ile bölge ülkelerinin Irak’ta yaşananlarda oynadığı role dikkat çeken Nasrallah; “Oradaki huzursuzluktan istifade edenler var” diye konuştu.

Nasrallah Amerika’nın Irak’taki olaylarla ilgili hakiki tutumu hakkında birçok soru işareti olduğuna vurgu yaparak, şunları söyledi:

“Hoşlanmadığınız şeylerde sizin için hayır olabilir(Bakara 216) Şuna emin olun ki, sihir bir gün sahibine dönecektir.

Artık dini mukaddesatın yıkılmasına, saygısızlık görmesine müsamaha gösterildiği günler geride kalmıştır.

Biz, Suriye’ye girdiğimizde yükselen sesler sıra IŞİD’i kınamaya gelince kesildi. Bu sesleri artık duyamaz olduk.

Son olaylar da göstermiştir ki biz uygun bir vakitte, uygun bir yol ve yöntemle Suriye’ye girmeseydik, IŞİD şu anda Lübnan’da olurdu.”

 

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz