Salı , 23 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Seyyid Hasan Nasrallah: Hz. Hüseyin’in Yolundan Asla Vazgeçmeyeceğiz
Seyyid Hasan Nasrallah: Hz. Hüseyin’in Yolundan Asla Vazgeçmeyeceğiz

Seyyid Hasan Nasrallah: Hz. Hüseyin’in Yolundan Asla Vazgeçmeyeceğiz

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah, Beyrut’un Güney Dahiye semtinde Aşura günü münasebetiyle konuşma yaptı.

Terör örgütü IŞİD’e işaret eden Hasan Nasrallah, şunları kaydetti: IŞİD, bölge ve tarihimizdeki en kötü olgu ve meselelerden biridir. Bu örgütü oluşturup destekleyenler er veya geç ağır bedel ödeyecektir. Müslümanlar bu olguya karşı farklı toplantılar ve konferanslar düzenlemeli. Ayrıca İslami ümmet böylesi faciaların tekrarlanmaması için Vahhabilik ideolojisine karşı durmalı.Siyonistlerin Lübnan’ın eğemenliğini ihal ettiğini belirten Hasan Nasrallah, “Bu rejim ülkemizin eğemenliğini ihal etmeye devam ediyor. Siyonist Rejim, ABD ile İngiltere’nin bölgedeki kuklasıdır. Binyamin Netanyahu ile kabinesi milletini savaş ve yıkıma sürüklüyor. Şu anda Netanyahu bölgede yeni savaş arıyor. Sizler (İsrail halkı) Netanyahu’nun mantıksız politikasının bedelini ağır bir şekilde ödeyeceksiniz. Bu şahıs ve kabinesi savaş başlattığı zaman nasıl bitireceğini dahi bilemiyor ve başlarına neler geleceğinden habersizdir” açıklamalarında bulundu.

Hasan Nasrallah, Netanyahu ve kabinesine seslenerek, “Günümüzdeki dünya çoktan değişti güvendiğin kişiler senin yanında mı duracaklar” ifadesini kullandı.

Bunlara ek olarak Hasan Nasrallah, “Eğer Iraklılar, Suriyeliler ve Lübnanlılar ABD hükümeti ve uluslararası koalisyonu bekleseydi, şu anda terör örgütü IŞİD varlığını sürdürmüş olacaktı” açıklamasını yaptı.

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri, bölgedeki devletlere de hitap ederek, “Bölgemizdeki ülkeler, dost ve düşmanlarını iyi bir şekilde belirlemeli. ABD’ye güvenmek yerine kendi ayakları üzerinde durmalı. Bunun yanı sıra Washington yönetiminin yaşanan tüm acılar ve felaketlerin sorumlusu olduğunu unutmamalıyız” şeklinde konuştu.

Nasrallah, Suudi liderliğindeki koalisyonun Yemen’e saldırısı hakkında; Biz tekrar buradan Suud koalisyonunun Yemen’e ve mazlum halkına karşı tecavüzlerini kınıyoruz dedi.

Nasrallah: Suud bilmeli ki Yemen savaşında onlara bir ışık yoktur, Yemenliler iradeleri ve izzetleriyle tecavüzcüler karşısında savaş meydanlarını doldurmuşlardır. Yemenliler biliyorlar ki zafer savaşın sonundadır ve savaşmak teslim olmaktan daha ucuzdur.

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri, Myanmar’da yaşanan olarlarla alakalı olarak: “Biz, c,nayetkar faşist Myanmar hükümetinin karşısında mazlum Myanmar’ın mazlum Müslüman halkının yanındayız.” dedi.

Nasrallah; Myanmar Müslümanları katliama uğradılar, evleri, köyleri ateşe verildi ve yaklaşık yarım milyon insan Bangaldeş’e göç etmek zorunda kaldı açıklamasında bulundu.

Nasrallah konuşmasının sonunda: Bizim konumuz Hz. Hüseyin’in Kerbela’daki konusu ile aynıdır ve diyoruzki “Zillet Bizden Uzaktır”. Bizim asıl konumuz, siyasetlerimiz ve usulümüz budur.

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri son olarak: “Bizi binlerce kez öldürseniz de yaksanız da Hz. Hüseyin’in hareketi ve yolundan asla vazgeçmeyeceğiz.” dedi.

Rasthaber 

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz