Çarşamba , 21 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Seyyid Hasan Nasrullah: “Fitneciler kendileri fitnede boğulacak!”
Seyyid Hasan Nasrullah: “Fitneciler kendileri fitnede boğulacak!”

Seyyid Hasan Nasrullah: “Fitneciler kendileri fitnede boğulacak!”

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, Hizbullah ile Lübnan’ın yeni Cumhurbaşkanı Mişel Aoun arasında ilişkinin; saygı ve güven esasına göre olduğunu belirterek, Lübnan’da fitne çıkarmak isteyenlerin kendilerinin fitnede boğulacaklarını söyledi.

Seyyid Hasan Nasrullah, dün gece Lübnan gelişmeleriyle ilgili yaptığı açıklamada, Hizbullah ve Mişel Aoun arasında fitne çıkarmak isteyenlerin çabalarına işaretle, Hizbullah ile Aoun arasında ilişkinin çok sıkı olduğunu söyledi.

İran Televizyonunun El Alem’den aktardığına göre; Nasrullah, bazı grupların Saad Hariri’nin başbakanlığında yeni hükümetin kurulmasını engellemeye dair çalışmalarına da işaretle, hükümetin kurulmasıyla ilgili olarak çok sayıda meselesinin halledildiğini söyledi.

Hizbullah Genel Sekreteri, bakanların genelinin belirlendiği ve halihazırda bir veya iki bakanlığın belirsiz kaldığını belirtirken, Mişel Aoun’un cumhurbaşkanlığını ülkenin sorunlardan kurtulması ve daha iyi şartlara gelmesi için yeni bir fırsat olarak niteledi.

Nasrullah bölge ülkelerine de işaretle bölgenin yeni aşamaya girdiğini ve bölge üzerinde komplolar ve planlar kuranların çoğunun dağılmanın eşiğine geldiğini belirterek Lübnan siyasi gruplarının Lübnan’ı yeniden yapmak için işbirliği yapmalarının kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Lübnan Hizbullah Genel Sekreteri, Hz. İsa Mesih’in veladetini şimdiden tebrik ederken, Müslümanlar ve Hristiyanların bölgede medeniyetin direği olduğunu ve her iki kesimin de tehditlerle karşı karşıya geldiğini belirterek bu tehditlerin; Filistin, Irak, Suriye, Nijerya ve diğer İslam ve Hristiyan beldelerinde görüldüğünü söylerken bunun en bariz örneğinin de Siyonistlerin işgalindeki Filistin topraklarında ezanın yasaklanması olduğunu söyledi.

islamidavet

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz