Çarşamba , 21 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Seyyid Hasan Nasrullah: İsrail, Direnişi Savunan Herkesi Hedef Alıyor
Seyyid Hasan Nasrullah: İsrail, Direnişi Savunan Herkesi Hedef Alıyor

Seyyid Hasan Nasrullah: İsrail, Direnişi Savunan Herkesi Hedef Alıyor

Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, direnişi ve direniş düşüncesini savunan herkesin ırkçı İsrail tarafından hedef alındığını ifade etti.

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, direnişin tanınmış alimlerinden olan Şeyh Abdul Nasir El Ceberi’yi anma töreninde yaptığı konuşmada, Şeyh El Ceberi’nin ailesine başsağlığı diledi.

“İnsanları katleden tekfirci grupların varlığını sürdürdüğü bu devirde Şeyh El Ceberi gibi insanlara daha çok ihtiyaç duymaktayız. Çünkü yaşadığımız çağda kimileri katliam ve kafa kesmeyi meşrulaştırmaya çalışırken kimileri de direniş güçlerine düşmanlık yapmaktadır” diyen Seyyid Hasan Nasrullah, “Siyonizm-Emperyalizm akımı doğrultusunda savaş yaşandığı meydandan diğer sahalara sürükleyen grup, tekfircilerdir. Buna karşı çıkılmalıdır. Nitekim ki Şeyh Abdul Nasir El Ceberi de buna karşı çıktı. Şeyh El Ceberi ilk baştan beri Direniş’i destekledi” ifadelerinde bulundu.

Nasrullah; İslam İnkılabı Rehberi’nin tekfirciler ile ilgili açıklamalarına da atıfta bulunarak, tekfirciler gibi tehlikeli bir hareketin de ”İngiliz Şiası” olarak bilinen kesimin olduğunu ve bunların da aynı tekfirciler gibi mukaddesatı hedef aldığını söyledi.

Hizbullah Genel Sekreteri, konuşmasında şunları da kaydetti:

”Halihazırda direniş güçleri birçok saldırıya maruz kalıyor. Bazıları İsrail’e destek vererek direniş güçlerini yok etmeye çalışıyor. Bazıları da direniş güçlerinin Filistin ve Lübnan’daki simasını karartmak istiyor. Direniş ve direniş düşüncesini savunan herkes İsrail tarafından hedef alınıyor. Lakin buna rağmen direnişimiz devam edecek ve günbegün yeni zaferlere ulaşacağız. Bahreynli yetkililerin Siyonistlerle ilişkilerini normalleştirmeye çalışmalarına rağmen bu ülkenin halkı hiçbir zaman Filistin halkını unutmamış ve unutmayacak.”

Hizbullah genel sekreteri, bölgenin geleceğinin de direnişin elinde olacağını belirterek bunun da elbette fedakarlıkla gerçekleşeceğini söyledi.

Parstoday

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz