Salı , 12 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Seyyid Nasrullah: Nusra’dan sonra IŞİD de hezimete uğratılacak
Seyyid Nasrullah: Nusra’dan sonra IŞİD de hezimete uğratılacak

Seyyid Nasrullah: Nusra’dan sonra IŞİD de hezimete uğratılacak

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah; Suriye ordusu ve direniş güçlerinin Şam kırsalı Kalemun Bölgesi ve Lübanın Ersal dağlarında oldukça büyük ve önemli başarılar sağladıklarını, bu bölgelerdeki stratejik noktaları da kontrollerine aldıklarını belirtti.

Beyrutta düzenlenen bir konferansta konuşan Nasrullah; söz konusu bölgelerde Nusra Cephesinin aldığı askeri, lojistik ve manevi desteğe rağmen oldukça büyük kayıpla uğratıldığını, gerçek bir hezimet yaşadığını ifade etti.
Nasrullah söz konusu bölgelerde Nusra Cephesinin hezimetinden sonra şu anki önemli gelişmenin IŞİD’e karşı operasyonların başlatıldığını belirtirken; ne pahasına olursa olsun IŞİD’in Suriye Lübnan sınırlarından bertaraf edilmesi için gerekenlerin yapılacağını vurguladı. IŞİD’in de Nusra Cephesi gibi büyük bir hezimete uğratılacağını ifade eden Nasrullah, meselenin sadece zaman meselesi olduğuna işaret etti.

Hizbullah Genel Sekreteri Nasrullah IŞİD tekfircilerinin dün direniş mevkilerine gafletçe bir saldırı girişiminde bulunduklarını ve bu saldırıda ağır kayıplara uğratıldıklarını ifade etti.

islamidavet

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz