Cuma , 19 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Sözde Şii Şirazi tayfası, Amerikan ve İngiliz menfaatleri doğrultusunda hareket ediyor
Sözde Şii Şirazi tayfası, Amerikan ve İngiliz menfaatleri doğrultusunda hareket ediyor

Sözde Şii Şirazi tayfası, Amerikan ve İngiliz menfaatleri doğrultusunda hareket ediyor

Tebriz Cuma İmamı Ayetullah Şebisteri, Seyyid Sadık Şirazi gibilerinin Londra Şialığını tebliğ edip yayarak, Amerikan ve İngiliz menfaatleri doğrultusunda hareket ettiğini, Londra Şialığının karşısındaysa gerçek Şiiliğin tebliğ edilmesi gerektiğini söyledi.

Veliyyi Fakih İmam Hamaney’in Kuzey Azarbeycan ve Tebriz Temsilcisi Ayetullah Muhsin Müçtehid Şebisteri,  Vakıflar ve Hayır Kurumları Müdürü ve çalışanlarının, Rabiü’l-evvel ayını ve bağış haftasını tebrik ederek bir konuşma düzenledi. Konuşmasında şunları dile getirdi: Evlat, dünya malı ve tüm maddi alaka ve bağımlılıklar dünya hayatını güzelleştiren geçici araç ve vesilelerdir. Ancak bundan daha iyi olanıysa halk arsında vakıf ve bağış olarak bilinen kalıcı, güzel ve hayırlı işlerdir.

Rehber’in Uzmanlar Heyeti Üye ve Temsilcisi Ayetullah Şebisteri, Sadaka’nın İslam Dini’nde tekitle üzerinde durularak istenilen, aynı zamanda İlahi gazabı söndüren ve yatıştıran güzel bir amel olduğuna atıfta bulunduktan sonra, en hayırlı Sadaka’nın, vakıf ve bağış olarak yapılan ve İnsan’ın ölümüyle dahi dosyası kapanmayan, vakfeden ve vakfedilen içinse hayır ve bereket vesilesi olan kalıcı sadaka olduğunu söyledi

Ayetullah Şebisteri, konuşmasının sonunda Dindeki hurafelerle mücadele konusuna değinerek şöyle bir hatırlatmada bulundu: Seyyid Sadık Şirazi gibilerinin Londra Şialığını tebliğ edip yayarak, Amerikan ve İngiliz menfaatleri doğrultusunda hareket ettiğini söyledi. Londra Şialığına karşıysa gerçek Şiilik tebliğ edilerek, faydalı kitapların basım yayım ve dağıtımı yapılarak, İslam Dinine sokulmak istenen hurafelerin önü alınmalıdır.

Abna