Pazar , 25 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Analiz » Şirazi fitnesi Türkiye’de
Şirazi fitnesi Türkiye’de

Şirazi fitnesi Türkiye’de

Fitneci Sadık Şirazi’nin temsilcisi Türkiye’de !

Fitneci Sadık Şirazi’nin temsilcisi, Bursa’da düzenlenen bir programa konuşmacı olarak katıldı.

Uludağ Üniversitesi Fethiye Kültür Merkezi’nde Pazar günü gerçekleşen, ulusal yayın yapan birçok TV tarafından canlı olarak tüm Türkiye’ye ulaştırılan programda Sadık Şirazi’nin Avrupa temsilcisi  Şeyh Celal Meaş konuşma yaptı.

Haydar Baş’ın özel davetlisi olarak Bursa’ya geldiğini söyleyen Meaş’ın konuşmasının ardından Haydar Baş konuştu.

“Ehlisünnetin Peygamberin sünnetiyle ve Kuran’ı Kerim’le uzaktan yakından alakası yoktur.” diyen Haydar Baş’ın konuşmasındaki bazı söylemler Sadık Şirazi’nin söylemlerine benzerliği ile dikkat çekti. Fitneci Şirazi’nin temsilcisinin Türkiye’ye gelip milyonlarca kişiye ulaşabilmesi ve Haydar Baş’ın Şirazi’ye olan özel ilgisi akıllarda soru işaretleri oluşturuyor.

Bursa’daki program

şirazi

Şirazi’nin temsilcisi Şeyh Celal Meaş ,3 Kasım’da Halkalı’da düzenlenen Evrensel Aşura Matem Programı’na da katılmıştı. Şirazi’nin bir başka temsilcisi olan Mahmud Ziya Tohidi de Halkalı’daki programa Şeyh Celal Meaş ile birlikte katıldı.

Halkalı’daki program:

zeynebiye

Şeyh Celal Meaş 22 Ekim’de Sadık Şirazi’nin eserlerini ve düşüncelerini yayınlama görevini ifa eden Resul-i Ekrem Müessesesi İstanbul şubesi, İstanbul ulemasının katılımıyla düzenlenen , Gadir-i Hum kutlama programına da katılmıştı.

Gadir-i Hum programı – İstanbul

B_12

 

B_2

 

Şeyh Celal Meaş 19 Ekim’de Antakya’da İmam Hüseyin Mescidinde yapılan Gadir-i Hum bayramı merasimine katıldı.Şeyh Celal Meaş’ın imametinde cemaat namazı ikame edildi. Merasimin ardından HRT televizyonu, Şeyh Celal Meaş ile bir röportaj yaptı.

Antakya / Gadir-i Hum programı

B_9

B_6

 

islamivahdet.com

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz