Çarşamba , 21 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Öncü Şahsiyetler » Ayetullah Sistani » Sistani: Cesaret ve Sabır Kuşanıp, Yiğitçe Savaşın
Sistani: Cesaret ve Sabır Kuşanıp, Yiğitçe Savaşın

Sistani: Cesaret ve Sabır Kuşanıp, Yiğitçe Savaşın

Ayetullah Sistani, Irak ordusu, güvenlik güçleri, mukaddes müdafaa gönüllüleri ve hükümete mesaj yolladı.

Mesajda “Ordu, güvenlik ve milli seferberlik güçlerindeki her birey; cesaretini ve sabrını kuşanmalı, var gücüyle yiğitçe çarpışmalıdır. Hükümet tarafı da, ülkelerini savunmak için gönüllü olanlara dair sorumluluğunu yüklenmelidir” diye buyuran Ayetullah Sistani, Irak’ın ve İslam dünyasının içinde bulundu hassas durumu hatırlattı.

Necef-i Eşref’te bulunan Ayetullah Seyyid Ali Huseynî Sistanî, Kerbelâ temsilcisi ve Mukaddes Hz.Ebulfazl Abbas Türbesi Genel Sekreteri Seyyid Ahmed Safî aracılığıyla önemli mesajlar verdi.

Kerbela’da kılınan Cuma namazında halka seslenen Ayetullah Sistani’nin vekili Seyit Ahmet Safi, Irak ordusu, güvenlik güçleri, mukaddes müdafaa gönüllüleri ve hükümete yönelik bazı mesajlar yer aldı. Yüce Merceiyet; geçtiğimiz hafta yaşanan güvenlik boşlukları sebebiyle bazı Iraklı asker ve gönüllülerin şehit düştüğünü hatırlatarak Aytullah Sistani’nin şu uyarılarını iletti:

“Irak ordusu, güvenlik güçleri ve mukaddes müdafaa gönüllülerinin her bir ferdi; canilere karşı vermekte olduğu savaşta soğukkanlı, sebatlı ve cesur olmalı, şartlar ne olursa olsun mevkiini terk etmemeli ve (tüm) gücüyle, kahramanca çarpışmalıdır. Zira bu vazife, aziz Irak’ın müdafaası olduğundan; mukaddes ve asil bir vazifedir.”

Ayetullah Sistani ayrıca Irak hükümetindeki yetkililerden; ülke müdafaası için her şeylerini arkalarında bırakıp gönüllü olan ve aylardır çarpışmakta olan gönüllere karşı sorumluluğunu yüklenmesini istedi. Merceiyet hükümetten gönüllülerin ihtiyaçlarını resmi ve kanuni kanallar aracılığıyla yerine getirmesini talep etti. Aylardır vaatler verildiğini, ancak bunlar içinde çok basit denecek düzeyde işler yapıldığını hatırlatan Merceiyet; ülkesi için savaşmış olan ve savaşmakta olan hiç bir kimsenin hakkının küçümsenmemesi ya da hafife alınmaması hususunda ikazda bulundu.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz