Cuma , 24 Kasım 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Siyonist Analist: İsrail’in Halep’te Yaşanan Olaylardan Memnun Olması İçin Hiçbir Neden Yoktur
Siyonist Analist: İsrail’in Halep’te Yaşanan Olaylardan Memnun Olması İçin Hiçbir Neden Yoktur

Siyonist Analist: İsrail’in Halep’te Yaşanan Olaylardan Memnun Olması İçin Hiçbir Neden Yoktur

Siyonist bir analist, “İsrail’in Halep’te yaşanan olaylardan memnun olması için hiçbir neden yoktur ve Beşşar Esad daha uzun yıllar sarayında kalacaktır” dedi.

Tesnim Haber Ajansı – Siyonist Rejim televizyon kanallarından Kanal 2 şu açıklamalarda bulundu: “Halep’te ateşkesin çökme ihtimaliyle birlikte, Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad bu ülkedeki savaşta kazanılan zaferin bir sembolü haline geldi.

İsrailli bölge konuları analisti Ehud Arye Kanal 2’ye verdiği röportajda şunları söyledi: “Beşşar Esad daha uzun yıllar sarayında kalacaktır ve bu durum İran ve Hizbullah’a kuzey sınırlarında özgürce faaliyet gösterme izni verecektir.

İsrail’in Halep’te yaşanan olaylardan memnun olması için hiçbir neden yoktur. Şimdi Amerika’nın yeni Başkanı Donald Trump Putin’e Esad’dan vazgeçmesi için ağır bedeller ödemediği sürece, Beşşar Esad uzun yıllar sarayında kalacaktır.”

Bu Siyonist analist, Halep’in çökmesinin 6 yıldan sonra Suriye İnkılabı olarak nitelendirilen olayın çökmesi olduğunu belirterek, “Tahran’ın desteği altında bulunan Suriye Rejimini gerçek anlamda hiçbir şey tehdit etmiyor” dedi.

Bu analist son olarak şu ifadelerde bulundu: “Biz Şam’a tehdit oluşturması için silahlı gruplara güneyden yardım edebilirdik ama yaşanan yeni gelişmelerle birlikte bunu artık yapamayız.”

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz