Pazartesi , 11 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Siyonist analistin önemli itirafları: “Hizbullah Gerçek Bir Ordu!”
Siyonist analistin önemli itirafları: “Hizbullah Gerçek Bir Ordu!”

Siyonist analistin önemli itirafları: “Hizbullah Gerçek Bir Ordu!”

İşgalci Siyonist İsrail’de yayınlanan Siyonist Ma’ariv Gazetesi’nin güvenlik konuları kıdemli analisti Yusa Milman, İsrail’in içinde bulunduğu zor durumu analiz eden ve Hizbullah’ı da tanıtan bir makale yayınladı.

Filistin Enformasyon Merkezi Farsça Bölümü’nün haberine göre, Ma’ariv Gazetesi’nin güvenlik konuları kıdemli analisti Yusa Milman, Hizbullah’ı değerlendiren ve İsrail’in içinde bulunduğu zor durumu açıklayan bir makale yayınladı.

Milman; “Lübnan Hizbullah’ı mevcut şartlarda İsrail’in karşı karşıya kaldığı en büyük askeri tehdit sayılıyor” ifadesini kullandı.

Siyonist Milman, Hizbullah’ın yüz binden fazla füzesi bulunduğunu, bu füzelerden bazılarının menzilinin 250 km’yi geçtiğini, bazı füzelerin yüzlerce kilogram patlayıcı taşıma kapasitesine sahip olduğunu ve bu füzelerin nükleer enerji santrali Dimona, Uluslararası Ben Gurion Havalimanı, sanayi tesisleri ,askeri üsler ve askeri havalimanı gibi stratejik hedefleri rahatlıkla vurabileceğini belirtti.

Hizbullah’ın karadan denize füzelere ve kuvvetli savunma sistemlerine sahip olduğunu ve siber savaş alanında yüksek becerileri bulunduğunu da belirten ve İsrail istihbarat kuruluşuyla ilişkisi de bilinen Milman, Hizbullah’ın gerçek bir ordu haline geldiğini ve 2006 dan şimdiye kadar tam üç kez kendi güçlerini arttırdığını belirtti.

Milman, Hizbullah’ın yarısı ihtiyat kuvvetlerinden oluşan kırk bin kişilik bir askeri güce sahip olduğunu da kaydetti.

İsrail ile Mısır arasındaki güvenlik ilişkilerinin şimdiki şartlarda her zamankinden daha iyi olduğunu ve bu ilişkinin ortak menfaatler üzerine kurulduğunu da itiraf eden Milman, İsrail’in Mısır’ı stratejik müttefiki olarak kabul ettiğini belirtti.

Milman, Mısır ve Siyonist rejim arasında imzalanan barış anlaşmasınin Siyonist rejimin güvenliğinin esas kısmını teşkil ettiğini de söyledi.

Abdulfettah Sisi’nin İsrail’in stratejik müttefiki sayıldığını vurgulayan Siyonist analist, Sisi’nin Mısır’da güçlenmesinden sonra Mısır ile İsrail arasındaki askeri ve güvenlik alanındaki ilişkilerin arttığını da belirtti.

/Kudusgunu

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz