Salı , 23 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Siyonist Analist’ten Çarpıcı İtiraflar
Siyonist Analist’ten Çarpıcı İtiraflar

Siyonist Analist’ten Çarpıcı İtiraflar

Siyonist Analist Yossi Melman: ‘MOSSAD yetkilileri 2007 yılından bu yana Bender Bin Sultan başta olmak üzere Suudlu üst düzey yetkililerle görüşme yaptı.’

Qodsna’nın El Cezire’den naklettiği habere göre, MOSSAD’a yakınlığıyla bilinen analist Yossi Melman Siyonist İsrail’in Arap ülkeleriyle ilişkilerini incelediği analizinde şu itiraflarda bulundu: ‘MOSSAD yetkilileri 2007 yılından bu yana Bender Bin Sultan başta olmak üzere Suudlu üst düzey yetkililerle görüşme yaptı. MOSSAD eski başkanı Meir Dagan Suudi Arabistan’a giderek bazı yetkililerle görüştü ve İran’a yönelik başlatacakları saldırıda İsrail uçaklarının Arabistan hava sahasını kullanma isteklerini onlara iletti.’İsrailli tüccarların BAE’ne gittiklerini, Ebu Dabi ile Tel Aviv arasında güvenli bir ticaret hattının kurulduğunu ve MOSSAD’ın da Bahreyn ile işbirliği yaptığını itiraf eden Melman, Arabistan petrolünün İsrail’e ihraç edildiğini ve önceden iki ülke arasında Filistin Özerk Yönetimi, Ürdün, Kıbrıs Rum Kesimi veya Kürdistan Özerk Yönetimi aracılığıyla yapılan ticaretin şimdi aracısız gerçekleştiğini söyledi.

Yossi Melman ayrıca, İsrail Hava Yolları’nın (El Al) uçuşlarında Suudi Arabistan’ın hava sahasını kullanmak için temasların devam ettiğini ve bu konuda anlaşma sağlanması halinde İsrail’den Uzak Doğu’ya yapılan uçuşların süresinin kısalacağını vurguladı.

Öte yandan Siyonist medya organları İsrail ile Arap ülkeleri arasındaki çok yönlü işbirliği ve ticaretin her geçen gün arttığını duyurmaktan çekinmiyorlar.

Siyonist Yediot Ahranot gazetesi, bir İsrail kozmetik firmasının ürettiği ürünlerinin birçoğunu İslam ülkelerine ve daha çok da Suudi Arabistan’a sattığını yazdı.

SAPHIRA isimli Siyonist kozmetik ve sağlık ürünleri firması ürettiği ürünlerinin birçoğunu İslam ülkelerine, özellikle de ABD’deki distribütörü aracılığıyla Suudi Arabistan’a satıyor.

NRC haber sitesi de, Siyonist şirketlerin Suudi Arabistan başta olmak üzere körfezdeki tüm Arap ülkelerinde Avrupalı ve Amerikalı şirketlerin isimlerini kullanarak faaliyet gösterdiğini duyurdu.

Söz konusu site, körfezdeki Arap krallıklarının bu durumdan haberdar olmalarına rağmen bunu kamuoyundan saklamak için çaba gösterdiklerini de bildirdi.

Kudusgunu.com

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz