Cuma , 15 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Siyonist işgal rejimi Hamas’ın yeni liderinden rahatsız
Siyonist işgal rejimi Hamas’ın yeni liderinden rahatsız
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-02-14 05:42:36Z | | ÿÃÐÏÿÅÒÐÿÇÔÒÿIAœÖ

Siyonist işgal rejimi Hamas’ın yeni liderinden rahatsız

Yahya Sinvar’ın Hamas Hareketi’nin Gazze’deki lideri olarak seçilmesinin hemen ardından İsrail’den birer birer açıklamalar gelmeye başladı.
Konuyla ilgili açıklama yapan İsrailli tanınmış bir general Sinvar’ın seçilmesinin “tehlikeli sonuçlar doğuracağını” ifade etti.
Daha önceden Şabak İstihbarat Servisi’nde görev yapmış olan General Yaron Bloom “İsmail Haniye’yi özlememize sebep olacak” şeklinde bir yorum yaptı.
İsrail’de yayın yapan Maariv gazetesinin haberine göre General, Sinvar’ın askeri operasyonlara fazlasıyla gönüllü olduğunu, kendisinin de serbest bırakıldığı esir takası anlaşmasına karşı çıkacak kadar aşırılık yanlısı olduğunu ifade etti.
Yahya Sinvar’ın seçilmesinin Kassam Tugaylarının hareketin siyasi kararlarında da söz hakkı kazandığının bir ifadesi olduğunu belirten General Bloom, Yahya Sinvar’ın serbest bırakılmasından hemen sonra bir an olsun beklemeden aktif bir şekilde sahaya döndüğüne, İsrail karşıtı silahlı eylemin sürdürülmesinden yana olduğuna dikkat çekti.
Şayet Sinvar beklenildiği gibi askeri operasyonlar düzenleyerek gerginliğin artmasına sebep olursa İsrail’in de kendisine suikast düzenlemekten geri durmayacağını ifade eden General, El-Fetih’in önceki lideri Muhammed Dahlan’ın ve Yahya Sinvar’ın Hanyunus’taki mülteci kampında yetiştiklerini, 80’li yılların başlarında İslam Üniversitesi’ndeki Öğrenci Birliği Konseyi’nin başkanlığı için karşılıklı rekabete girdiklerini, benzeri şekilde Kassam Tugaylarının efsanevi komutanı Muhammed Ed-Dayf’ın da aynı mülteci kampında doğup büyümüş olmasının ilgi çekici olduğunu belirtti.

islami analiz

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz