Pazartesi , 22 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Siyonist İsrail Rejimi Libyalı General Hafter’e Nasıl Destek Verdi?
Siyonist İsrail Rejimi Libyalı General Hafter’e Nasıl Destek Verdi?

Siyonist İsrail Rejimi Libyalı General Hafter’e Nasıl Destek Verdi?

İngiliz medyası, Siyonist bir kaynaktan naklettiği haberde Libyalı General Hafter ile Siyonist Rejim makamlarının gizli görüşmesini ve Libya’nın Sirte şehrinin İsrail uçakları tarafından bombalanması olayının üzerindeki sis perdesini araladı.

Qodsna’nın haberine göre; bir İngiliz haber sitesi, Siyonist bir kaynağa dayanarak İsrail savaş uçaklarının Libya’nın Sirte şehrini General Halife Hafter’in desteğiyle bombaladıklarını itiraf ettiğini açıkladı.Middle East Eye’e konuşan adının açıklanmasını istemeyen İsrailli bir kaynak, İsrail savaş uçaklarının Libya’daki silahlı grupların mevzilerini general Halife Hafter’in desteğiyle bombaladıklarını itiraf etti.

Hafter, Ürdün’ün başkenti Amman’da bazı İsrailli güvenlik makamlarıyla gizlice görüşmüş ve bu görüşmede İsrail savaş uçaklarının silahlı grupların menzillerini hedef almasını istediğini dile getirmişti.

Kaynaktan alınan bilgiye göre, Hafter bu isteğe karşılık İsrailliler ile petrol ve silah anlaşması imzaladı.

İsrailli kaynak, Hafter’in İsrailli makamlarla görüşmelerinin Birleşik Arap Emirlikleri’nin arabuluculuğu ile gerçekleştiğini de itiraf etti.

İngiliz medyasının yayınladığı habere göre Hafter, BAE’nin arabuluculuğu sayesinde İsrail istihbarat ajanlarıyla görüştü ve Hafter’in güçleri de İsrail’den kanas ve gece görüş dürbünleri aldı.

Siyonist İsrail ordusundan bir kaynak bu ilişkiyi şu şekilde yorumladı: Dostumuzun dostu ve düşmanımızın düşmanı bizim dostumuzdur ve Hafter Mısır,Ürdün ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin dostudur.

Hatırlanacağı üzere, birkaç gün önce de İsrail gazetesi Yedioth Ahranoth General Hafter’e övgüler yağdırmıştı.

Kudusgunu.com

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz