Çarşamba , 21 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Siyonist Subaylar Uyardı: ”Yahudiler eğer Filistinlilerden ayrılmazsa, İsrail yok olacak”
Siyonist Subaylar Uyardı: ”Yahudiler eğer Filistinlilerden ayrılmazsa, İsrail yok olacak”

Siyonist Subaylar Uyardı: ”Yahudiler eğer Filistinlilerden ayrılmazsa, İsrail yok olacak”

İşgalci İsrail rejiminde yayınlanan Maariv gazetesi, emekli generallerden bir grubun Filistinlilerden ayrılış olmazsa, İsrail’in yok olacağı uyarısında bulunduğunu yazdı.

Gazetenin 8 Haziran Çarşamba dünkü sayısında yer alan haberde, Gazze Şeridi’ne açılan son savaştan sonra kurulan “İsrail’in Güvenliği İçin Subaylar” hareketinin “Önce Güvenlik” sloganıyla hazırladıkları siyasi ve askeri planı işgal hükümetine, Knesset üyelerine ve bazı gazetecilere gönderdiği açıklandı.

İşgalci İsrail ordusu, İstihbarat Kurumu-Mossad ve İç Güvenlik-Şabak eski komutanlarından yaklaşık 200 subaydan oluşan hareketin planında çözüm için Filistinli bir ortak aranmadığı, çözümün İsrail’in tek taraflı girişiminde olduğunun belirtildiği söyleniyor.

55 sayfadan oluşan planın İsrail’in şu an içinde bulunduğu çıkmazdan kurtulmasını, güvenlik yönünden ve siyasi yönden durumunu iyileştirmesini hedeflediği ve Kudüs, Batı Yaka ve Gazze Şeridi’nde ekonomik projeler içerdiği ifade edildi.

Hareketin planında ırkçı ayrım duvarının inşasının bir an önce tamamlanmasının ve Batı Yaka’daki yerleşkelerde yaşayan Yahudi yerleşimcilerin evlerini bırakarak Yeşil Hat dahilinde yaşamaya teşvik edilmesinin önerildiği bildirildi.

Hareket üyesi subayların İsrail’in Doğu Kudüs’teki Arap mahallelerini Filistin devletinin bir parçası kabul etmeye, yeni yerleşim birimleri inşasını askıya almaya, Mescid-i Aksa’daki ve diğer kutsal mekânlardaki mevcut durumu korumaya davet ettiği öğrenildi.

on4haber

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz