Pazartesi , 11 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Siyonist Suudiler, Yemen Halkına Karşı ”Fosfor Bombası” Kullanıyor / FOTO
Siyonist Suudiler, Yemen Halkına Karşı ”Fosfor Bombası” Kullanıyor / FOTO

Siyonist Suudiler, Yemen Halkına Karşı ”Fosfor Bombası” Kullanıyor / FOTO

Hicaz İşgalcisi Suudi krallık rejiminin başını çektiği koalisyon güçlerinin kullandığı salkım ve fosfor bombaları, Yemen halkı özellikle de çocuklar üzerinde kötü huylu tümörlerin üremesine ve cilt hastalıklarına neden olmakta.

Yemen’in eyaletlerinden Sada’nın ‘‘Hidan’’ bölgesinde çekilmiş yeni görüntüler, Suudi rejimin bombardımanı sonucu özellikle çocuklarda meydana gelen cilt hastalıklarının boyutlarını gözler önüne serdi.

İnsan Hakları İzleme Örgütü, son hazırladığı yıllık raporunda; Suudi Arabistan rejimi liderliğinde kurulan koalisyonun, Yemen’e düzenlediği hava saldırılarında şimdiye kadar 4125 sivil hayatını kaybettiğini ve 7207 kişinin de yaralandığını duyurdu.

İnsan Hakları İzleme Örgütü, Yemen savaşında ki korkunç görüntüleri paylaştığı haberinde şunlara yer verdi: Suudi Arabistan rejiminin işlemiş olduğu tüm cinayetlerin belgesi olmasına rağmen, ABD ve İngiltere gibi müttefikleri araştırma komisyonu kurulmasına meyilli değil.

Pan-African News Baş editörü konuyla ilgili şunları yazdı: Yemen savaşında ABD ve İngiltere, Suudi Arabistan rejimine silah, istihbarat, savaş uçakları için yakıt ikmali ve diplomatik olarak ciddi anlamda destek vermektedir.

Bu durum neden ABD ve İngiltere de ki medya kuruluşlarının, Yemen savaşıyla ilgili haber yapmadıklarını açıkça ortaya koymaktadır.

ABD ve İngiltere, sadece 2015 yılında 20 milyar dolarlık silah satışının, 4 milyar dolarlık bölümünü Suudi Arabistan rejimi için onaylamasına rağmen, bazı milletvekilleri silah satışının devamını ciddi şekilde sorgulamaya başladı.

İnsan Hakları İzleme Örgütü, yayımladığı raporunda; Suudi Arabistan krallık rejiminin bilinçli olarak sivil tesisleri hedef aldığını ve bunun da aşikârca savaş suçu olduğunu belirtti.

ABNA24.COM

 

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz