Çarşamba , 24 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Siyonist yazardan Fethullah Gülen’e övgüler
Siyonist yazardan Fethullah Gülen’e övgüler

Siyonist yazardan Fethullah Gülen’e övgüler

Alon Goshen-Gottstein, FETÖ liderinin yıllardır İsrail’in varlığına karşı ilkeli bir duruş sergilediğini belirterek, Gülen cemaatine İsrail’in çok şeyi borçlu olduğunu belirtti.

Dünya Bülteni’nde yer alan habere göre; Türkiye’deki askeri darbe girişimi sonrası ABD ve İsrail basınında FETÖ liderine destek büyüyor. Siyonist kalemlerden Alon Goshen-Gottstein, İsrail’in Gülen’e çok şey borçlu olduğunu belirrtiği bir yazı kaleme aldı. Önemli siyonist kalemlerden kabul edilen Goshen-Gottstein, bütün Ortadoğu’nun Gülen hareketine karşı başlatılan girişimlerden büyük endişe duyması gerektiğini de söylüyor

İsrail-Türkiye ilişkilerinde dönüm noktasının Mavi Marmara hadisesi olduğunun altını çizen Goshen-Gottstein, Timesofisrael’de yayınlanan yazısında şu vurgularda bulunuyor:“Fethullah Gülen, Erdoğan ile en yakın olduğu dönemde bile Mavi Marmara gemisinin gönderilmesine karşı çıktı. İsrail’in egemenlik hakkına vurgu yaparak, Gazze’ye gidecek yardım kampanyası için devlet otoritesiyle işbirliği yapılması gerektiğini söyledi. Bu eleştiri Erdoğan’ı çok sinirlendirmişti. Aslında bu iki liderin arasının bozulmasına yol açan ilk süreçti.”

”İSRAİL ÇOK ŞEY BORÇLU”

Fethullah Gülen’in zorlu bir dönemde İsrail’in varlığına sahip çıkarak ”ilkeli bir duruş” sergilediğini belirten Goshen-Gottstein, “Zor zamanda bu duruşundan dolayı İsrail, bu Müslüman sese çok şey borçlu” dedi.

FETÖ liderinin dünyadaki ılımlı Müslümanların sesi olduğunu belirten yazara göre, “Gülen’in görüşleri yıllardan beri aynı. Teröre ve şiddete karşı, insan hakları konusunda saygılı dini lider” nitelemesinde de bulundu. Gülen cemaati ile dostluğunun 20 yılına dayandığını belirten yazara göre, İsrail’in Ortadoğu’da bulabileceği en güvenilir dostlarının FETÖ üyeleri olduğunu ihsas ettirdi.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz