Salı , 20 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Siyonistlerin Tacizlerine Karşı Araplar Neden Sessiz?
Siyonistlerin Tacizlerine Karşı Araplar Neden Sessiz?

Siyonistlerin Tacizlerine Karşı Araplar Neden Sessiz?

Hizbullah, Siyonist rejimin Mescid-i Aksa’ya karşı nefret politikası sürdürmesini kınayarak “Arap dünyasının İsrail karşısında sessizliğini koruması, Siyonist rejim ile normalleşme politikasını tamamlama doğrultusundadır” hatırlatması yaptı.

Tesnim Haber Ajansı – Hizbullah bir bildiri yayımlayarak; “Siyonistlerin Mescid-i Aksa ve aynı şekilde işgal altındaki Kudüs ve Filistin topraklarındaki bütün İslami ve Mesihi kutsal değerler hususunda nefret içerikli girişimde bulunmasını.” kınadı.

Hizbullah şu hatırlatmalarda bulundu: “Yerleşimciler alanlarındaki Siyonistlerin bu denli büyük çapta Mescid-i Aksa’ya saldırması, İsrail’in bu mescidin sembollerini ve değerlerini yok etmeyi ve bu büyük İslami eserin tamamen yok edilmesi için ortam hazırlamayı amaçlayan siyasetidir.”

“Arap rejimlerinin günden güne artan bu tahrik içerikli girişimler karşısında sessiz kalması, bu rejimlerin çoğunun İsrail ile yürüttüğü normalleşme siyasetinin tamamlanması ve son günlerde artan açıkça koalisyon kurmak için bir kapının açılması doğrultusunda gerçekleşmektedir. Filistin ve Kudüs dosyası şu ana kadar bazı Arap ülkelerinin önceliği olmaktan çıkmamış olabilir. Ancak normalleşme süreci, Kudüs meselesini bu ülkelerin ihtimam dairesinden çıkarmıştır.”

Hizbullah bildirinin devamında bütün Arap ve İslami ümmetlerden mübarek Ramazan ayının başlangıç günlerinde “Siyonist düşmanın sürekli tacizlerine ve Arap ülkelerinin, bölgesel ve uluslararası kuruluşların bu tacizler karşısında sessiz kalmalarına karşı kesin ve açık bir tutum sergilemelerini” istedi.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz