Çarşamba , 21 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Siyonistlerin Yeni Kudüs Planı
Siyonistlerin Yeni Kudüs Planı

Siyonistlerin Yeni Kudüs Planı

Siyonist İsrail Kudüs’te Filistinlilerin yaşadığı iki bölgeyi Kudüs belediye sınırları dışına çıkarmayı planlıyor. Söz konusu iki bölgede toplam 140 bin Filistinli yaşıyor. Bu karar Kudüs’ün demografik yapısını Filistinliler aleyhine değiştirmeyi planlıyor.

Siyonist İsrail yönetimi bir süredir Kudüs’te Filistinliler’in yoğun olarak bulunduğu iki bölgeyi Kudüs belediye sınırları dışına çıkarmayı planlıyordu. İsrail Kanal 10 televizyonu söz konusu kararın Pazar günü açıklanacağını duyurdu. Pazar günü aynı zamanda Kudüs işgalinin 50. yılı. Karar Filistinliler arasında endişeye yol açtı.

Kudüs’ü savunma yetkilisi Fikri Ebu Diyab Şafat Mülteci Kampı ile Kefr Egab’ın Kudüs belediye sınırları dışına çıkarılması ile bu bölgelerde yaşayan insanların Kudüs kimlik kartlarının ellerinden alınıp Batı Şeria kimlik kartları verileceğini söyledi. Diyab ayrıca “İsrail Kudüs sınırları dışında bir bölge oluşturarak oradaki güvenlik kontrolünü elinde tutmayı planlıyor” şeklinde konuştu. İsrail ise söz konusu planın bölgeye daha iyi hizmet verme amacıyla hazırlandığını savunuyor.

Gerçekten de bölge halkı İsrail hükümetine vergi ödemesine rağmen su kesintisi gibi sorunları sık sık yaşıyor. Ancak bununla ilgili defalarca dava açılmasına rağmen bir sonuç alınabilmiş değil.

Şafat Kampında 75 ve Kefr Egab’da 65 bin olmak üzere söz konusu bölgelerde toplam 140 bin Filistinli yaşıyor.

KUDÜS HABER

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz