Perşembe , 14 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Sözde İnsan Haklarını Savunduklarını İddia Edenlerin Kefriya Ve Fua Karşısındaki Sessizliği
Sözde İnsan Haklarını Savunduklarını İddia Edenlerin Kefriya Ve Fua Karşısındaki Sessizliği

Sözde İnsan Haklarını Savunduklarını İddia Edenlerin Kefriya Ve Fua Karşısındaki Sessizliği

Terörist gruplar kuşatmaları altında bulunan İdlib’in kuzeyindeki Kefriya ve Fua kasabalarını uluslararası toplumun ve sözde insan hakları savunucularının sessizliğinin gölgesinde bombalamaya devam ediyor.

Tesnim Haber Ajansı – Tekfirci terörist gruplar kuşatmaları altında bulunan İdlib’in kuzeyindeki Fua ve Kefriya kasabalarını yine bombaladı ve sözde uluslararası toplum ve insan hakları kuruluşları bu konuda hala sessizler ve tekfircilere bölgedeki masum ve suçsuz insanlara uyguladıkları zulüm ve şiddeti durdurmaları yönünde bir baskı uygulamaktan kaçınıyorlar.

Suriye’de sağlanan ateşkesin başından itibaren yani 10 gündür Beneş ve Mara Mısreyn kasabalarını işgal eden tekfirci terörist gruplar, Fua ve Kefriya kasabalarına düzenledikleri roket ve füze saldırılarını arttırdılar. Tekfirciler saldırılarında Hamim olarak adlandırılan el yapımı füzeler kullanıyorlar. Bu saldırılarda geçtiğimiz son 10 gün içerisinde en az 6 kişi şehit oldu ve onlarca kişi de yaralandı.

Fua’da yerel bir kaynak Tesnim Habere şunları söyledi: “Teröristler bugün Kefriya ve Fua’ya en az 25 roket ve füze fırlattılar ve bu saldırı birçok kişinin şehit olmasına ve yaralanmasına neden oldu ve alt yapıya ve halkın evlerine birçok hasar verdi.”

Bu kasabalarda kuşatma altında bulunan halk şu soruları soruyor: “Dünya neden Fua ve Kefriya’da sivillerin öldürülmesi ve onlara yapılan zulümler karşısında sessiz ve tepkisizler? Bölge halkı hastalık, açlık ve soğukla mücadele ediyor ve mermiler kadınların ve çocukların bedenlerini parçalıyor. Halkın sığınacağı ne bir ev ne de bir hastane var.”

Tekfirci terörist gruplar dün de Fua kasabasını bombaladı ve bu saldırı sonucu kasaba sakinlerinden iki kişi hayatını kaybetti ve çok sayıda kişi de yaralandı.

Hatırlatmak gerekir ki, Suudi Rejimi, Türkiye ve Katar’ın doğrudan komutası altında bulunan ve Suriye’de El-Kaide’nin bir kolu olan Nusra Cephesi komutası altındaki Ceyş’ül Fetih olarak adlandırılan terör örgütü, 2 Ağustos 2015 yılında İdlib’in kuzeyindeki Fua ve Kefriya kasabalarını kuşatmış ve hemen hemen her gün halkı havan topları ve mermilerle hedef almaktadır.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz