Çarşamba , 24 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Suçlunun Sünni’si, Şii’si Olur mu?
Suçlunun Sünni’si, Şii’si Olur mu?

Suçlunun Sünni’si, Şii’si Olur mu?

PicsArt_08-03-08.00.46-595x1024

 

Bu habercilik anlayışı neye ve kime hizmet etmekte? Böylesine kışkırtıcı, böylesine iftiracı bir haber neden yapılır ki?Bunu yapan devletin resmi haber ajansı.
Bu haberi yapan  arkadaşlara şunları sormak istiyorum:
1. Fetullah gülen bir sünni ve hoca. Fetullah ve müridleri asılınca Türkiye Fetullahla birlikte yüzlerce sünni idam edildi diyecek misiniz?
2. Halka rastgele ateş edip öldüren fetöcü komutanları idam ederken Sünniler idam edildi diye haber yapacak mısıniz?
3. Fetullah’a yakın binlerce memur polis görevden alındı bunları ”Sünni memurlar işten kovuldu” diye mi haber yapacaksınız?
4. Türkiye’de Sünni olup hapishanelerde hırsızlıktan,tecavüzden,adam öldürmeden yatan milyonlarca insan var bunların hangisini Türkiye binlerce Sünniyi ömür boyu hapse mahkum etti diye haber yaptın.
5. İşid üyesi onca insan Turkiye’de hapse atıldı.Hangisine Türkiye Sünni Mücahitleri hapse attı diye haber yaptın?
Bu örnekleri çoğaltmak mümkün. Peki mesele İran olunca, ”İran’da tecavüzden gasptan adam öldürme suçundan idam edilenleri neden Sünniler idam ediliyor” diye haber yapıyorsun? O zaman sizin maksadınız farklı; İran’ı Sünni halka kötü göstermek, karalamak, insanlara Sünni katili olarak tanıtmak böylece müslümanların birlik olmasını önlemek. Vallahi siz ne Türkiye için ne de Sünniler için haber yapıyorsunuz. Siz müslümanların düşmanı Amerika ve İsrail için haber yapıyorsunuz.

Bu ve buna benzer haber yapan kişilerin Fetö Terör Örgütü üyesi ile bağlantılı olup olmadığı da araştırılmalıdır. Çünkü Şiiler ve Sünniler arasında kaos çıkarma planları olabilir. Hükümet yetkilileri bu fitneci kişiler hakkında bir an önce soruşturma başlatmalıdır.

M.Murat Özmen

http://www.haber7.com/ortadogu/haber/2063107-iranda-11-sunni-kurt-idam-edildi

http://www.sabah.com.tr/dunya/2016/08/03/iranda-11-sunni-idam-edildi

http://www.yenisafak.com/dunya/iranda-11-sunni-idam-edildi-2503749

İran ve Bitmeyen Yalan Haberler: ”İran’da Sünni Alimler İdam Edildi(!)” yalanı

islamivahdet.com

 

 

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz