Pazartesi , 11 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Analiz » Suriye İhvanı: Suudi Arabistan’la ilişkilerimiz sürüyor
Suriye İhvanı: Suudi Arabistan’la ilişkilerimiz sürüyor

Suriye İhvanı: Suudi Arabistan’la ilişkilerimiz sürüyor

Suriye İhvanı liderlerinden Sadreddin Beyuni, Suudi Arabistan’la ilişkilerinin sürdüğünü açıkladı.
Asia News’in haberine göre, Nusra, IŞİD ve Suud ile ilgili açıklamalarda bulunan Beynuni, Nusra’nın El Kaide’den ayrılıp “Suriyeli” vasfını kazanamadığı sürece onu savunamayacaklarını belirtti. Beynuni IŞİD hakkında ise “düşman örgüt” dedi.
Suudi Arabistan’ın İhvan’ı terör örgütü ilan eden siyasetinde bir değişiklik gözlemediklerini söyleyen Beynuni, bununla birlikte “Suriye Devrimi” ortak paydasında buluştukları için Suriye İhvanı ile Suudi Arabistan arasında temasların sürdüğünü dile getirdi.
Beynuni, Selman döneminin öncesine göre daha iyi olduğunu da ekledi.
Mısır İhvanı’ndan Farklı Ses
 Geçtiğimiz haftalarda Suud’a ilişkin olarak Mısır İhvanı’ndan daha farklı bir ses yükseldi. Mısır İhvanı liderlerinden, Mursi’nin Basın Danışmanı Ahmed Abdulaziz, Suud Kralı Selman’ın önceki Kral Abdullah gibi Sisi darbesini desteklediğini, aralarında herhangi bir fark olmadığını yazdı. Sosyal medya hesaplarından Suud’a sert tepki gösteren Abdulaziz, Rabia katliamlarındaki Suud parmağına dikkat çekti.
Suriye İhvanı, Suud’a yakın
 Öte yandan uzmanlar ise, aradaki bu farkın yeni olmadığını, Suriye İhvanı’nın uzun yıllardır Suud’a yakın durduğunu belirtiyor.
İslami Analiz

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz