Çarşamba , 21 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Suriye’de Teröristlerin Kuşatmasından Kurtarılan Fua ve Keferya Halkı / FOTO
Suriye’de Teröristlerin Kuşatmasından Kurtarılan Fua ve Keferya Halkı / FOTO

Suriye’de Teröristlerin Kuşatmasından Kurtarılan Fua ve Keferya Halkı / FOTO

Tesnim Haber Ajansı’nın Ramuse’de olan muhabiri, Nusra ve Ahrar-u Şam teröristlerinin kuşatması altında bulunan Fua ve Keferya halkının durumunu görüntüledi.

Halep’in doğu bölgelerinde olan teröristlerin kurtarılması karşılığında Keferya ve Fua halkının kurtarılması planı çerçevesinde dün öğlenden sonra 10 otobüste 500 kişi teröristlerin elinden kurtarılarak Ramuse bölgesine getirilip oradaki mülteci kamplarına yerleştirildiler. Pazartesi günü de 500 kişi bu bölgeden çıkarılmıştı.

Tesnim Haber Ajansı’nın Ramuse’de olan muhabirinin haberine göre; Ramuse’ye gelen bu vatandaşların birçoğu yaralı ve hasta olduklarından dolayı hastanelere yerleştirildiler.

Geçen iki yılda Keferya ve Fua’nın sivil halkı teröristlerin kuşatması altında kaldıklarından dolayı yemek ve ilaç ulaşımı çok zor olmuş ve bu insanların çoğu sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalmışlardır.

Pazartesi günü de Keferya ve Fua’nın sivil halkından 600 kişi kurtarılmıştır. Nusra ve  Ahrar-u Şam teröristleri sivil halkın kurtarılmasına engel olmak için halkı bölgeden tahliye etmek için giden 20 otobüsü ateşe vermişlerdi.

islamivahdet.com

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz