Perşembe , 14 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Suriye’deki Muhaliflerden İsrail’le Dost Olma Teknikleri
Suriye’deki Muhaliflerden İsrail’le Dost Olma Teknikleri

Suriye’deki Muhaliflerden İsrail’le Dost Olma Teknikleri

Üyeleri yabancı ülkelerin başkentlerinde yaşayan ve kendini muhalif olarak nitelendiren “Suriye Vatanı Kurtarma Cephesi” yayımladığı “Suriye-İsrail Barışı Yol Haritası” ile sadece Suriye devletine ve Suriyelilerin egemenlik haklarına değil Filistin ve tüm Arap haklarına karşı komploculuğunu, İsrail işgali ile işbirlikçiliğini ve vatan hainliğini yeniden belgelemiş oldu.

Söz konusu harita belgesinin İsrail’in resmen tanınmasının yanı sıra Golan işgaliyle ilgili yeni düzenleme ve Suriye-İsrail ilişkilerinde yeni bir aşama olarak nitelendiren İsrail İşgali Radyosu; söz konusu harita belgesinde Suriye’de bulunan Filistinli yerleşim bölgelerinin Filistinli sıfatının kaldırılarak sıradan yerleşim bölgeleri olarak nitelendirilmesi maddesine de dikkat çekti.

Yol haritasının Suriye ve İsrail arasında düşmanlık döneminin sona ermesi dostluk döneminin başlaması anlamına geldiğini dile getiren İsrail Radyosu, ayrıca yol haritasında Suriye’de bulunan bütün Filistin Direniş Grupları’nın ortadan kaldırılacağının da belirtildiğini aktardı.

Suriye Vatanı Kurtarma Cephesi yayımladığı yol haritasında ayrıca Suriye’de bulunan bütün İranlıların ve Hizbullah üyelerinin sınır dışı edileceği belirtiyor.

Vatanı Kurtarma Cephesi’nin Fahd El Mısri isimli sözcüsü İsrail işgal oluşumuna göndermiş olduğu video kaydı mesajında, Siyonist oluşumdan, Suriye halkına sadece insani alanda değil daha geniş bir kapsamda yardım sağlaması talebinde bulunmuştu.

Ayrıca İsrail televizyonuna da röportaj veren Mısri temsil ettiği güçlerin hayallerini sıralarken Filistin, Suriye ve bölge halkına karşı onlarca katliam işleyen Siyonist liderlere duyduğu hayranlığı dile getirmekten de çekinmedi.

Rast Haber

NOT: ”ÖSO’nun eski sözcüsü Fahd el-Masri, İsrail’den yardım istiyor ” başlıklı haberimiz:

VİDEO-ÖSO’nun eski sözcüsü Fahd el-Masri, İsrail’den yardım istiyor

islamivahdet.com

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz