Perşembe , 14 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Suriyeli muhalif liderle görüşmemizde bana ”İsrail’i Esad’a tercih ederiz” dediği an…
Suriyeli muhalif liderle görüşmemizde bana ”İsrail’i Esad’a tercih ederiz” dediği an…
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, basın mensupları ile buluşarak gündemdeki konular hakkında partisinin görüşlerini paylaştı. Şişli’de bir otelde gerçekleşen toplantıya gazeteciler ve köşe yazarları katıldı. ( Mücahit Türetken - Anadolu Ajansı )

Suriyeli muhalif liderle görüşmemizde bana ”İsrail’i Esad’a tercih ederiz” dediği an…

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, geçtiğimiz gün gazetecileri bir araya getirdiği basın toplantısında Suriye’ye dair önemli açıklamalarda bulundu.

Karamollaoğlu, Esad’la 2012 senesindeki görüşmelerinin ardından Türkiye’ye geldiğinde Suriyeli muhaliflerin önde gelen bir ismiyle bir araya geldiğini söyledi.

Karamollaoğlu şöyle devam etti:

“İHH Başkanı Bülent Yıldırım aracılığıyla bizimle görüşmek istemişler. Ben de gittim İHH’ya. Görüştüğüm kişi muhaliflerin kurduğu Sürgün Parlamentosu’nun başkan yardımcısıydı. Ben kalkışma yapmalarının doğru olmayacağını, bunun katliamla sonuçlanacağını söyledim. Onun yerine bu işleri görüşerek halletmeye bakın dedim. Muhalif lider ise ‘Temel Bey siz bizi anlamıyorsunuz, biz İsrail’i Esad’a tercih ederiz’ dedi. Ben de bunun üzerine biz bundan sonra konuşamayız ki dedim. Çünkü Ortadoğu’daki oyun kurucu İsrail, Esad değil ki; Suriye’de çıkan kavganın temel sebebi Suriye’nin kolay lokma haline getirilmesidir dedim.”

İslami Analiz

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz