Pazar , 21 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Analiz » Suud, İsrail’de büyükelçilik açabilir
Suud, İsrail’de büyükelçilik açabilir

Suud, İsrail’de büyükelçilik açabilir

Arabistan Kralı’nın Eski Danışmanı Anwar Eshki, biz İranlılardan farklı olarak Filistinlilerin silahlandırılmasının aleyhineyiz ve hatta ülkemiz İsrail’de büyükelçilik açmaya hazır dedi.

Tesnim Haber Ajansı-  Arabistan Kralı’nın Eski Danışmanı Anwar Eshki, biz İranlılardan farklı olarak Filistinlilerin silahlandırılmasının aleyhineyiz ve hatta ülkemiz İsrail’de büyükelçilik açmaya hazır dedi.

Al Jazeera ile konuşan eski General, ne zaman İsrail’de Suudi büyükelçiliğinin açıldığını görebiliriz sorusuna cevaben: Bu soruyu İsrail Başbakanı Netanyahu’dan sormalısınız. O, ne zaman Arabistan’ın 2002’de önerdiği “Arabi Barış Projesi’ni” kabul edip ve o kapsamda Filistinlilerin haklarını verirse, bizde o zaman Tel Aviv’de büyükelçilik açmaya hazırız dedi.

Eshki devamında, biz bölgede İsrail’i bundan fazla yalnız kalmış görmek istemiyoruz.

Eshki, İran’ın Filistinlilere silah vererek onları desteklemesini eleştirerek, ben İranlılara söyledim ki biz Filistinlilere silah değil para veriyoruz ve bu paraları onların daha iyi bir yaşam yaşamaları için kullanmalarını istiyoruz.

Siyonist gazete The Jerusalem Post bu haberi yayınlayarak, Eshki’nin haziran’da İsrail Dış işleri Bakanıyla yaptığı görüşmeye değinerek; O’nun bu sözlerine hala İsrail resmi makamlarından hiçbir tepki gelmediğini açıkladı.

Aynı şahsın alttaki videodaki konuşmasını izlersek olayları daha iyi anlayabiliriz.

islamivahdet.com

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz