Perşembe , 18 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Suud Rejimi Filistin’i Haritadan Sildi
Suud Rejimi Filistin’i Haritadan Sildi

Suud Rejimi Filistin’i Haritadan Sildi

Yıllardır BM raporlarına rağmen illegal bir şekilde işgalini sürdüren Siyonist İsrail’in, Filistin’i tüm haritalardan aşama aşama kaldırma girişimlerine Suudi Arabistan’ın resmi hava yolu şirketi Saudia da katıldı.

Suudi Arabistan’ın bu girişimi Hac vazifesi için kutsal topraklara giden Türk yolcuların dikkatinden kaçmadı. Haritayı inceledikçe Hatay’ın Samandağı ilçesinin ve tüm şehirlerin ilçelerinin bile görüldüğü haritada Filistin’in ve tüm şehirlerinin tamamen yok edildiği görülüyor.Geçtiğimiz günlerde Kudüs muhafızı ünvanıyla bilinen Filistin İslami Hareketi lider Şeyh Raid Salah iddialara göre Suudi Arabistan’ın ihtiyaç sahibi olan Filistinli Müslümanların evlerini satın alarak İsrail’e devrettiğini belgeleriyle açıklamış ve ertesi günü İsrail işgal askerleri tarafından tutuklanıp hapse atılmıştı. Yapılan açıklamaya göre Müslüman olmayanlara mülk satmadıkları için böyle bir yol izlendiği ortaya çıkmıştı. Şeyh Raid Salah geçen yıl, “Türkiye’de ne zaman bomba patlasa İsrail burada yeni bir yer işgal ediyor. Dolayısıyla Türkiye’de patlayan bombaların sahibi İsrail’dir” dedikten sonra yine herhangi bir gerekçe bile öne sürülmeden 9 ay esir tutulmuş sonra tahliye edilmişti. Bu haber yine Türkiye basınında geniş yer bulmuştu.

İşgalci İsrail’in aşama aşama başlattığı Filistin’i yok etme girişimi, sanal ortamda daha da ileri boyuta taşınarak, bazı sitelerde Kudüs’ü, çete oluşumu İsrail’in “başkenti” olarak lanse etme noktasına kadar ulaştı. Filistin’in resmi başkenti olması rağmen Filistin’in adının bile artık hiçbir haritada olmadığı görülüyor.

Milli Gazete

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz