Salı , 23 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Suud Rejimi’nin el-Makran askeri üssü Yemenli mücahitlerin kontrolüne geçti / FOTO
Suud Rejimi’nin el-Makran askeri üssü Yemenli mücahitlerin kontrolüne geçti / FOTO

Suud Rejimi’nin el-Makran askeri üssü Yemenli mücahitlerin kontrolüne geçti / FOTO

Yemen ordu güçleri ve halk komitelerinin ilerleyişinin devamında; Suud Rejimi tarafından işgal edilmiş Hicaz’ın Cizan eyaletinde bulunan el-Makran askeri üssünün kontrolünü ele geçirdiler.

El-Mesire kanalı, Suudi askeri araçlarının Yemenli mücahitler tarafından yakıldığını gösteren bir video görüntüsü yayınladı.

Bu habere göre bu askeri üste bulunun tüm Suudi askerleri ya öldürüldüler veya firar ettiler. Ayrıç askeri üste bulunan tüm askeri araç ve teçhizat Yemen ordusu tarafından ganimet alındı.

Yemen güçlerinin Suudi Arabistan topraklarındaki karşı saldırıları devam ederken, Riyad rejimi yaklaşık iki yıl önce Yemen’in istifa etmiş eski Cumhurbaşkanı Abdurabbih Mansur Hadi’yi yeniden güce ulaştırmak ve Ensarullah halk hareketini zayıflatmak için Yemen’e saldırılarını başlatmıştı.

El-Kaide ve Daeş gibi terör örgütlerinin genişlemesinin altyapısını sağlayan Suudi saldırıları, defalarca okulları, hastaneleri, yerleşim yerlerini, pazarları ve sığınmacı kaplarını hedef aldı.

Bu saldırılarda şimdiye kadar 12 bine yakın Yemenli hayatını kaybetti ki ölenlerden büyük bir çoğunluğu siviller, kadın ve çocuklar oluşturuyor.

ABNA24.COM

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz