Salı , 20 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Suud Yetkilileri, Açık Bir Şekilde Tel Aviv’e Gidiyor / VİDEO-Haber
Suud Yetkilileri, Açık Bir Şekilde Tel Aviv’e Gidiyor / VİDEO-Haber

Suud Yetkilileri, Açık Bir Şekilde Tel Aviv’e Gidiyor / VİDEO-Haber

Suudi Arabistan’ın eski generallerinden olan Enver Eşgi Suud rejiminin Siyonist İsrail ile ortak çıkarları olduğunu belirterek, “Suud rejimi ve Siyonist İsrail kendi düşmanlarına karşı ortak hareket etmektirler” ifadelerini kullandı.

Tesnim Haber Ajansı – “Geçmişe nazaran bugün İsrail ile Arapların ortak paydada buluşarak barış yapabileceği uygun bir ortam bulunmaktadır.” açıklamasını yapan Suud hanedanına yakınlığı ile bilinen emekli General Enver Eşgi, “İsrail verdiği sözleri gerçekleştirir ise Suudi Arabistan Arap birliği ile birlikte İsrail ile resmi anlamda barış yapabilir ve ortak hareket edebilirler” ifadelerini kulandı.

Suud rejimin Asya ile Afrika’yı birleştirmek istediğini belirten emekli General Enver Eşgi “İsrail ile oluşacak barış ortamı sayesinde Asya Afrika’ya bağlanacak ve var olan ticari yollar ve pazarlar Suudi Arabistan ve Arap Birliği tarafından kontrol edilecektir.” açıklamasını yaptı.

Çok yakın bir zamanda Suudi Arabistan yetkililerinin açık bir şekilde Tel Aviv’e gideceklerini ve bu şekilde Riyad’ın bölgede en göze çarpan ve güçlü bir ülke olacağını belirten Enver Eşgi’nin ifadeleri üzerine Ray el Youm gazetesi bunun yeni bir gelişme olmadığına işaret ederek Suudi Arabistan’ın daha önceden Tel Aviv’de kendi konsolosluğunu faaliyete geçirmek istediğini belirtti.

Ayrıca Siyonist İsrail’in Arap Barışı projesini kabul etmesi halinde Suudi Arabistan’ın İsrail konsolosluğunu tekrar açacağı belirtildi.

NOT: Suudi Arabistan’ın eski generallerinden olan Enver Eşgi’nin, İsrail Dış işleri Bakanlığı Genel Direktörü Dore Gold ile bölgedeki gelişmeleri değerlendirmek ve işbirliği için daha önceden yaptıkları toplantıyı hizmetinize sunuyoruz.

islamivahdet.com

 

 

 

 

 

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz