Salı , 12 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Analiz » Suudi usulü diplomasi: Suriye’de sadece boyunları vurun!
Suudi usulü diplomasi: Suriye’de sadece boyunları vurun!

Suudi usulü diplomasi: Suriye’de sadece boyunları vurun!

Suudi Arabistan’ın desteklediği Suriyeli muhalifler gurubunun üst düzey müzakerecisi, Suriye’deki ateşkesi görmezden gelerek silahlı gurupların Suriye yönetimi ve halkına karşı yeniden savaşmalarını istedi.

Welayet News – Cenevre müzakerelerine Suriye silahlı muhalifleri temsilen katılan heyetin sorumlusu Muhammed Alluş, twitter sayfası üzerinden Suriye’deki silahlı guruplara hitaben şunları yazdı: “Kardeşlerim! Daha öncede cephelerdeki muharebe ateşini gürleştirmenizi istemiştim ki gürleşti. Rejimin rahmet ve şefkatini beklemeyin. Boyunlarını vurun. Ben sizin yanınızdayım ve devrimin hedefleri konusunda zerre kadar taviz vermeyeceğim. Ben şahsen gurupların her türlü kolektif tutumunu onaylıyorum. Bir konuda anlaşın ve ben sizlerin hizmetkarıyım”.

Daha önce Arar’u-Şam adıyla bilinen silahlı gurup Arabistan destekli Suriyeli muhalefetin Riyad’ta düzenlediği konferanstan çekildiğinden beri Suriye müzakerelerinin dışında kaldığını bildirmişti ancak buna rağmen Alluş, “Bu gurubun bir temsilcisi bulunuyor, diğer gurupların yanında tüm ayrıntılardan haberdardır ve onunla istişare edilmektedir” dedi.

Welayet News

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz