Cuma , 24 Kasım 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Suudilerle Siyonistlerin Ortak Komplosu Etkisiz Kaldı
Suudilerle Siyonistlerin Ortak Komplosu Etkisiz Kaldı

Suudilerle Siyonistlerin Ortak Komplosu Etkisiz Kaldı

Devrim Muhafızları Başkomutanı Tümgeneral Caferi, Suudilerle Siyonistlerin bölgedeki ortak komplosunun etkisiz kaldığını ifade etti.

Tesnim Haber Ajansı – İran Hava Koruma Teşkilatı’nın oluşumunun 32. yıl dönümü töreninde konuşan Devrim Muhafızları Başkomutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi, “İslam İnkılabı’nın düşmanlarının baştan beri planladığı konulardan birisi havacılık alanında güvensizlik oluşturmaktı. Hava Koruma Teşkilatı ve ona bağlı bölümler bu alansaki tüm komploları etkisiz hale getirdi” ifadelerinde bulundu.

MHA haberine göre “Düşmanlar İran İslam Cumhuriyeti’nin toplumsal güvenliğinin sağlanmasında güçsüz olduğunu ispatlamak istiyordu ancak, gençler ve İnkılap sevdalıları, Devrim Muhafızları Ordusu’nu oluşturarak, halkımıza güvenliği armağan etti” ifadesini kullanan Devrim Muhafızları  Başkomutanı, Suudi Arabistan ve Siyonist Rejim arasındaki İran’da güvensizlik oluşturma yönündeki işbirliğine dikkati çekerek, tüm bunların etkisiz hale geldiği açıkladı ve bunun nedenini de halkta bulunması gerektiğini belirtti.

Tümgeneral Muhammed Ali Caferi, güvenliğin sağlanmasını İslam İnkılabı’nın elde ettiği en önemli başarılardan biri olduğuna değinerek, “Fedakarlık sonucu gerçekleşen bu başarının belirtileri ülke sınırlarını aşmaktadır” dedi.

Caferi, İslam İnkılabı’nın ulaştığı bir diğer başarının da bu kutsal inkılabın bölgeye ve tüm dünyaya yayılması olduğunı açıkladı ve düşmanların baştan beri bunu engellemek istediklerini ancak başarısız olduklarını bildirip bunun en önemli sonuçlarından birinin de son günlerde Halep’in kurtarılması olduğunu belirtti.

Devrim Muhafızları Başkomutanı, hava korumacılığının hassas bir görev olduğuna işaret ederek, “Doğrudan halkla ilişkide bulunduğunuz için İslam İnkılabı’nın değerlerinin korunmasını da göz önünde bulundurmanız gerekiyor ve bu da halkın rızasını kazanmakla doğrudan bağlantılıdır” dedi.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz