Salı , 23 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Analiz » Teröristler, Suriye’de Camileri Hedef Aldı
Teröristler, Suriye’de Camileri Hedef Aldı

Teröristler, Suriye’de Camileri Hedef Aldı

Suriye’de tekfirci terörist grupların Halep’te yedi mescide yönelik roket saldırısında bulunduğu bildirilirken buna karşılık Suriye ordusunun 30 teröristi öldürdüğü açıklandı.

Tesnim Haber Ajansı- Teröristlerin Halep’in kuzeyinde sivil yerleşim bölgelerine yönelik gerçekleştirdikleri kanlı saldırılarda 10 sivil hayatını kaybederken 120 sivilin ise yaralandığı bildirildi. Suriye ordusunun terörist gruplara karşı başlattığı operasyonlarda ise onlarca teröristin ölü olarak ele geçirildiği belirtildi.

Halep’in kuzeyinde yer alan Beni Zeyd bölgesine yönelik Suriye ordusunun havadan gerçekleştirdiği operasyonda terörist gruplara bağlı mevzilerin bombalandığı açıklandı.

Sivillerin büyük kısmı, teröristlerin bomba düzenekli gaz kapsülleri ile Halep’te yer alan 7 camiye düzenledikleri saldırı sonucu hayatını kaybettiği bildirildi.

Tekfirci terörist grupların saldırdığı camiler;
1-Ammar Bin Yasir Camisi
2-Asid bin Hazir Camisi
3-Aişe Camisi
4-el Ruzze Camisi
5-Selahaddin Camisi
6-Katibe Camisi

Suriye ordusuna yönelik Halep kırsalında yeni bir saldırıya hazırlanmakta olan El Nusra terör örgütünün, Suriye ordusu tarafında pusuya dürüldüğü ve 30 teröristin ölü olarak ele geçirildiği bildirildi.

Teröristlerin, Huma şehrinin kuzeyinde düzenledikleri bir diğer saldırıda ise yine onlarca sivilin yaralandığı ve yerleşim bölgelerinde yer alan evlerin ise tahrip edildiği belirtildi.

Lazkiye kırsalında Suriye ordusunun, El Nusra cephesine yönelik gerçekleştirdiği hava operasyonlarında ise onlarca teröristin öldürüldüğü açıklandı.
Ayrıca Suriye ordusunun, Huma şehrinin doğusunda Arak petrol bölgesine doğru ilerlediği belirtilirken IŞİD mevzilerine yönelik hava operasyonlarının gerçekleştirildiği bildirildi.

 

 

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz