Çarşamba , 13 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » TGRT’de Diyanet’i Hedef Alıp Camilere ‘Kerhane’ Benzetmesinde Bulunuldu
TGRT’de Diyanet’i Hedef Alıp Camilere ‘Kerhane’ Benzetmesinde Bulunuldu

TGRT’de Diyanet’i Hedef Alıp Camilere ‘Kerhane’ Benzetmesinde Bulunuldu

İhlas Holding’in bünyesinde bulunan TGRT ve Türkiye Gazetesi’nin İlahiyatçı yazarı olarak takdim edilen Osman Ünlü, çocukların camiye olan ilgisini artırmak adına Diyanet’in camilerdeki etkinlik alanlarını hedef aldı. Ünlü, Diyanet’in camilere çocuk alanları yaparak camileri kerhaneye (geneleve) döndürdüğünü söylemesi tepkiyle karşılandı.

TGRT ve Türkiye Gazetesi’nin İlahiyatçı yazarı olarak takdim edilen Osman Ünlü, Diyanet’i hedef aldı. Diyanet’in camilere çocuk alanları yapmasını eleştiren Ünlü, “Senin bu yaptığın yarın camiyi kerhane haline getirmektir” ifadelerini kullandı. Ünlü’nün sözleri büyük tepkiyle karşılandı.

Osman Ünlü Kerhane
Camide koşuşturduğu ve gürültü yaptığı için azarlanan çocuklar için Diyanet İşleri Başkanlığı‘nın, camilerde çocuklara özel mahfil alanı yapması belirli çevreleri rahatsız etti. Çocukların camiye olan ilgisini artırmak adına camide düzenlenen etkinlikler televizyon yorumcusu Osman Ünlü’yü rahatsız etti.
TGRT ekranlarındaki bir iftar programında çocukların camide yaptığı etkinlikten rahatsız olduğunu dile getiren Osman Ünlü, Diyanet’i hedef alarak “Senin etkinliğin batsın. Bu yaptığın yarın camiyi kerhane haline getirmektir” ifadelerini kullandı.

CAMİLERDEN UZAKLAŞIYORLAR

Bilindiği gibi çocuklarıyla camiye giden kadınlar, çocuklarının yaramazlığı nedeniyle cami cemaatinin tepkisiyle karşılaşabiliyorlar. Karşılaşılan bu tür olumsuzluklar nedeniyle kadınlar ve çocuklar hayatlarının önemli yıllarında camilerden ayrı kalıyor ve dini bilgiden de uzaklaşıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı ise, hem çocukların hafızalarına cami ortamının güzelliklerini yerleştirmek hem de anne-babaların da vakit ve teravih namazlarını camide kılmalarına olanak sağlamak için böyle bir projeyi başlatmıştı.
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, “Camiler sadece namaz kılma mekânı değil, sosyal ve kültürel paylaşım alanları olmalıdır. Camiye gelen çocuklar ister oynasın, ister koşuştursun. Onların hafızasında kötü iz bırakan müdahale kabul edilemez” demişti.

İTİBAR SUİKASTI

Geçtiğimiz gün Millî Gazete’nin “İtibar suikastinin ardından CIA çıktı” başlıklı haberiyle son yıllarda Diyanet İşleri Başkanlığı’na yapılan saldırıların arkasından CIA çıktığı belgelenmişti. Haberde, İslam dünyasındaki karışıklıkların zeminini oluşturan CIA Eski Direktörü Graham Fuller’in son kitabında açıkça Diyanet İşleri Başkanlığı’nı hedef gösterdiğine yer verilmişti.

İLK SALDIRI DEĞİL

Aynı yayın grubuna bağlı gazetede daha önce de Kutlu Doğum etkinliklerinin FETÖ tarafından tezgahlandığı şeklinde bir haber yer almıştı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nı FETÖ ile bağdaştırmaya yönelik algı oluşturulmaya çalışılan haber kamuoyundan tepki görmüştü.
VİDEO LİNKİ:
Milli Gazete

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz