Perşembe , 14 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Tuğgeneral Cezayiri: ABD’nin askeri gücümüze yönelik bilgisi yetersizdir
Tuğgeneral Cezayiri: ABD’nin askeri gücümüze yönelik bilgisi yetersizdir

Tuğgeneral Cezayiri: ABD’nin askeri gücümüze yönelik bilgisi yetersizdir

İran Silahlı Kuvvetleri Yüksek Rütbeli Sözcüsü, Amerika’nın askeri-istihbarat sisteminin İran’ın sahip olduğu savunma amaçlı olanaklarının derinliğinden haberdar olmadığını bildirdi.

İran Silahlı Kuvvetleri Yüksek Rütbeli Sözcüsü Tuğgeneral Cezayiri gazetecilere yaptığı açıklamalarda, “ABD’nin bazı yetkilileriyle organları tarafından İran’ın Savunma gücüyle ilgili yayınlanan bilgilere göre, Amerika’nın askeri-istihbarat sisteminin ülkemizin sahip olduğu savunma amaçlı olanaklarının derinliğinden haberdar olmadığını ortaya çıkarıyor” şeklinde konuştu.

Tuğgeneral Cezayiri ayrıca sözlerine şunları da ekledi: Tabii savunma gücümüzün bir kısmı başta ABD olarak düşman tarafından farkedilmiştir ve bu da onların kafasının karışmasıyla her türlü saldırı düşüncesinin oratadan kaldırılmasına yol açmıştır. Zira günümüzde İran’ın önleyici gücü aktif bir özelliğe sahip olarak, saldırganların tamamen imha edilmesine dek takip edilip hedef alınmasına neden oluyor.

Silahlı kuvvetler yüksek Rütbeli Sözcüsü son olarak, “Savaşın gölgesinin ülkemizin üzerinden uzaklaşmasına rağmen savunma alanındaki ilerleyişimiz durdurulmadan kötü niyetli düşmanların var olması sürece sürdürülmelidir” ifadelerini de kullandı.

Tuğgeneral Cezayiri, İran’ın askeri gücünün büyük oranda millete dayandığını açıklayarak, bölgede barış ve istikrarın hakim olması için ABD ve tüm yabancı güçlerin burayı terk etmesi gerektiğini belirtti.

Mehr News

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz