Çarşamba , 22 Kasım 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Tuğgeneral Selami: ”BESİC” Kavramı İran Sınırlarını Aşmıştır
Tuğgeneral Selami: ”BESİC” Kavramı İran Sınırlarını Aşmıştır

Tuğgeneral Selami: ”BESİC” Kavramı İran Sınırlarını Aşmıştır

İran İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Komutan vekili, gönüllü halk güçler “Besic” kavramının artık İran sınırlarını aşarak dünyanın muhtelif bölgelerinde kendi varlığını hissettirdiğini bildirdi.

İRİB 3. Kanalına konuşan İran İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Komutan vekili Tuğgeneral Hüseyin Selami, Hizbullah’ın Lübnan’daki mücadeleleri, Suriye ve Irak’taki direniş ve dünyanın diğer bölgelerindeki mücadele ve direnişin gönüllü halk güçleri Besic’in artık kendi sınırlarını tüm dünyaya yaymakta olduğunu gösterdiğini söyledi.

Gönüllü seferberlik ruhu ve düşüncesinin artık sınırların dışına çıkmaya başladığını ve “Besic”in  İslam İnkılabı diyalogunun temsilcisi konumuna geldiğini belirten İran İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Komutan vekili, konuşmasının bir başka bölümünde ise Irak’ın Hille şehrinde Hz. İmam Hüseyin (as) ziyaretçilerine yönelik IŞİD terör örgütü tarafından yapılan saldırıyı ve ziyaretçilerden bir grubu şehid etmesini kınayarak, bu saldırının terör örgütünün son dönemde savaş meydanlarında almış olduğu ağır hezimet ve yenilgiden kaynaklandığını ve teröristlerin kendi zavallılıklarını bu gibi insanlık dışı saldırılarla göstermeye çalıştıklarını bildirdi.

İran İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Komutan vekili, İran’ın direnişe olan müsteşarlık destek ve hizmetlerinin bundan böyle de devam edeceğini ve teröristlere gereken cevabın meydanlarda verileceğini bildirdi.

parstoday

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz