Çarşamba , 21 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Vahabiler Fitne Çıkarmaya Devam Ediyor
Vahabiler Fitne Çıkarmaya Devam Ediyor

Vahabiler Fitne Çıkarmaya Devam Ediyor

Uluslararası İslamî Uyanış Forumu Yüksek Konseyi Sekreteri Dr. Ali Ekber Velayeti, Vahabiler para zoruyla İslam dünyasında fitne çıkarmaya devam ettiğini vurguladı.

Uluslararası İslamî Uyanış Forumu Yüksek Konseyi Sekreteri Dr. Ali Ekber Velayeti, konseyin onuncu oturumuna katılan Uluslararası İslamî Vahdet Konferansı konuklarına hitaben yaptığı konuşmada, bu forum İslam İnkılabı Lideri İmam Hamanei’nin tedbiri üzerine beş yıl önce kurulduğunu, düşmanlar ise hatta tekfirci akımları organize etmek ve beslemekle İslamî uyanışa rakip olamadıklarını belirtti.

Uluslararası İslami uyanış forumu genel sekreteri, 10. yüksek şurası oturumuna katılanların, İslam dünyasında aşırıcılıkla mücadele ve vahdetin güçlenmesine vurgu yaptıklarını belirtti.

Uluslararası İslami uyanış forumu genel sekreteri Ali Ekber Velayeti bugün İRNA’ya verdiği demeçte 10. yüksek şurası oturumun sonuç ve hedefleri hakkında yaptığı açıklamada, İslam dünyasında yaşanan hızlı gelişmeler nedeni ile Bağdat’ta düzenlenen 9. oturumun ardından 2 ay sonra 10. oturumun düzenlendiğini belirtti.

Velayeti Halep ve Musul’da teröristlere karşı kazanılan zaferler ve İslam dünyasının çeşitli noktaları ve uluslararası alanda yaşanan gelişmeler, ayrıca tefrika yaratmak ve İslam çehresini zedelemek gibi İslami ülkelere karşı komploların, 10. İslami uyanış forumun bir başka düzenleme sebepleri olduğunu ifade etti.

Velayeti ayrıca ” İslami uyanışın patolojisi ve geleceği” , “Sapkın tekfiri düşünce akımını tanıma ve mücadele yolları” , ” Filistin, İslam dünyasının birinci meselesi”  ve “Siyonist rejime karşı İslami direniş cepheyi güçlendirme zarureti” konularının da oturumda ele alındığını belirtti.

Uluslararası İslami uyanış forumu genel sekreteri, tekfircilerin sadece savaş meydanında değil, düşünce ve kültürel alanlarda da yenilgiye uğradığını, hem Ehli Sünnet ve hem Şii alimler tarafından inzivaya itildiğini ve yok olmaya yüz tuttuklarını da sözlerine ekledi.

Dr. Velayeti, maalesef Suud rejimi Yemen’de mazlum insanları katletmeye devam ettiğini, oysa Batılı insan hakları havalarileri bu cinayetlere karşı sessizliğini sürdürdüğünü vurguladı.

Vahabilerin para zoruyla fitne çıkarmaya devam ettiğini belirten Velayeti, Suud hanedanının korsan İsrail ile ilişkilerinin açığa vurması İslam dinine ve ümmetine ayrı bir darbe olduğunu kaydetti.

Rast Haber

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz