Pazartesi , 19 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Vahdet Okumaları Projesi

Vahdet Okumaları Projesi

İslami Vahdet Gençlik Hareketi tarafından hazırlanan Vahdet Okumaları Projesi başladı.

Türkiye genelinde yapılacak olan ve herkesin katılabileceği bu projenin amacı ; okuma kültürünün yaygınlaşması ve Şehid Mutahhari başta olmak üzere Şehid Muhammed Bakır Es Sadr, Şehid Ali Şeriati, Şehid Seyyid Kutub, Şehid Beheşti, Şehid Mustafa Çamran, Üstad Cevad Amuli, Fethi Yeken, Allame Fadlullah gibi değerli düşünürlerin fikirlerinden faydalanmaktır.

Bu proje kapsamında kitap okuma programlarına katılacak olan kardeşlerimiz hem kendi düşünce ufuklarını genişletecekler hem de İslami bilincin derinleşmesine katkıda bulunacaklar.

Üstad Mutahhari, plansız programsız okumaya şiddetle karşı çıkıyor ve bunu nimeti tepme olarak algılıyor. Verimli bir okuma çalışmasının yapılabilmesi için programlı ve düzenli bir okuma sistemine ihtiyaç vardır.

Proje hakkında bilgiler

Türkiye genelinde başlatılacak olan projeye yaş, ırk, mezhep ayrımı olmaksızın herkes katılabilir.

Proje İslami Vahdet Gençlik Hareketi tarafından oluşturulan özgün bir projedir ve İslami Vahdet hiçbir siyasi gruba, derneğe, oluşuma üye değildir.

Proje süresince İslami Vahdet hiçbir menfaat gütmeyecek ve tamamen katılımcıların faydasını ön planda tutacaktır. Maddi veya siyasi hiçbir menfaat yoktur.

Bilindiği gibi ilk başta adı geçen düşünürlerin kitaplarına ulaşmak tüm şehirlerde aynı kolaylıkta değil, bu yüzden pek çok kardeşimiz bu kitaplara ulaşamadığı için düşüncelerden mahrum kalmaktadır. Aynı zamanda kitapların fiyatlarının pahalı olması da bir diğer zorlayıcı etkendir. Projeye katılacak kardeşlerimize özel olarak kitap indirimi yapılacaktır.

Kevser Yayınları, Önsöz Yayınları ve İnsan Yayınları‘ndan alınacak kitaplarda katılımcılara özel %55 indirim uygulanacak ve anlaşmalı kargo ile çok düşük bir fiyata kitaplara sahip olacaklar. Bu indirim sadece projeye özeldir ve sadece projeye katılan kardeşlerimiz faydalanabileceklerdir.

Her şehirde projeye katılan arkadaş gruplarına kitaplar aylık olarak toplu bir şekilde gönderilecek bu sayede kitaplar tüm Türkiyede aynı anda okunabilecek.Bir ayda okunacak olan 4 kitap arasında konu bütünlüğü esas alınacak ve böylece o konudaki farklı kitaplar okunmuş olacak. Ahlak, Felsefe, İrfan, sosyal meseleler ve düşünce dallarındaki çeşitli konular konu bütünlüğüyle irdelenecektir. Gruplardaki her katılımcı haftanın kitabını okuyacak ve haftanın bir günü bir araya gelerek kitapları tahlil edecekler. Kitap okuma programları en az bir yıl sürecek ve sonraki yıllarda da devam edecektir inşallah.

Grup temsilcileri tarafından hazırlanan kitap tahlil raporları aylık olarak İslami Vahdet’e gönderilecek. Bu raporlardaki tahlillerin bir kısmı islamivahdet.com sitemizde yayınlanacak. Tüm tahliller bir havuzda toplanacak ve ileride yapılacak çalışmalarda kullanılmak üzere dosyalanacaktır. İleride bir kitap haline getirilip yayınlanabilir.

Okuma Programı Yaz Dönemi Grupları ve Genel Dönem Grupları olarak yılda iki dönem şeklinde yapılacak. Dileyenler sadece Yaz grubuna veya Genel Dönem grubuna veya her ikisine birden başvurabilirler.

Yaz Dönemi Başvuru Süresi : 06 Haziran – 22 Haziran arası | Bu program 11 hafta sürecek ( 23 Haziran – 14 Eylül Arası)

Genel Dönem Başvuru Süresi : 06 Haziran – 14 Eylül arası | Bu program  8 ay sürecek ( 15 Eylül – 1 Haziran 2015 Arası )

Soru ve Başvuru için aşağıdaki iletişim formundan bize ulaşın.

Başvuru yapmak isteyenlere 24 saat içerisinde dönüş yapılacak. Grupta bulunan kişilerin bilgilerinin doldurulması için grup temsilcilerine bir form göndereceğiz. Bu sebeple e-mail adresinizi ve telefon numaranızı doğru yazınız.

Eğer bir arkadaş grubunuz yoksa mesajınızda bunu belirtin, sizinle aynı şehirde bulunan katılımcılarla sizin için bir grup oluşturabiliriz.

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Ne Yapmak İstiyorsunuz?
Soru Sormak İstiyorumBaşvuru Yapmak İstiyorum

Telefon Numaranız(Gerekli)

Bulunduğunuz Şehir (gerekli)

İletiniz