Pazartesi , 22 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Analiz » Vahhabi şeyhi, Bahreyn ve Arabistan’dan ‘İran’ın kiralık adamları’ ithamıyla şiilerin boyunlarını vurulmasını istedi
Vahhabi şeyhi, Bahreyn ve Arabistan’dan ‘İran’ın kiralık adamları’ ithamıyla şiilerin boyunlarını vurulmasını istedi

Vahhabi şeyhi, Bahreyn ve Arabistan’dan ‘İran’ın kiralık adamları’ ithamıyla şiilerin boyunlarını vurulmasını istedi

Bahreyn’in önde gelen vahhabi isimlerden Casim Ahmet Es Saidi, “Arabistan kralı Selman bin Abdülaziz, İran’a karşı durması nedeniyle ‘Emire’l-Müminin’dir” şeklindeki vahhabi iddiayı öne sürerek, Bahreyn ve Arabistan Şiilerinin ‘İran’ın kiralık adamı’ ithamıyla boyunlarının vurulmasını istedi.

Welayet News – Daha önce Bahreyn kralının bu ülke parlamentosundaki atadığı zümre arasında yerini alan Es Saidi, CNN ile röportajında, Arap ve İslam ülkelerinin kral Selman tarafından İran’a karşı durmaya sevk edildiğini vurgulayarak, İran hakkında bir takım iddialarda bulundu ve şöyle dedi: İran, Lübnan’da Hizbullah’ı ve Yemen’de Ensarullah’ı kurdu; bu ülke ejderhanın başıdır ve kesilmesi gerekir”.

Körfezdeki Arap ülkelerinin en son girişimlerinde Lübnan Hizbullah’ını terör guruplarının listesine almalarına değinen Es Saidi, “Arabistan’ın bu mesajı, bütün Lübnan içindir; Lübnan, Hizbullah’tan ibaret değildir ve bu ülkede Arabistan’a karşı olan çeşitli partiler bulunmaktadır” diye itirafta bulundu.

Es Saidi, Lübnanlıları Hizbullah’a karşı kışkırtarak şöyle dedi: Bu, Lübnan için son mesaj değildir ve bu mesajlar devam edecek. Lübnan halkı sokaklara çıksınlar ve Hizbullah’ı istemediklerini söylesinler, böylece Arabistan’dan yana ve hak yolda oldukları geçekten netleşmiş olur.

Açıklamalarının diğer bir bölümünde, Şiilerin boyunlarının vurulmasından söz eden Bahreynli bu vahhabi, açıkça “İran’ı destekleyenlerin başını bedenlerinden ayırmalıyız” dedi.

Vahhabilik inançlarını savunan Es Saidi, 2003 yılında Bahreyn’de İmam Hüseyin (a) için matem merasiminin düzenlemesine engel olmaya çalıştı. Vahhabilere göre, Yezit müminlerin emiridir ve İmam Hüseyin (a) Müslümanların veliyi emrine (!) karşı kıyam ederek baş kaldırmıştır!

Welayet News 

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz