Pazartesi , 22 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » İngiliz Şiiliği » (VİDEO) İngiliz Şiiliği ve Aşura’nın Tahrifi
(VİDEO) İngiliz Şiiliği ve Aşura’nın Tahrifi

(VİDEO) İngiliz Şiiliği ve Aşura’nın Tahrifi

Dünya Ehlibeyt (a.s) Kurultayı’nın 2016 yılı Muharrem ayı mesajından alıntı:

”…Doğru yas tutmak sahte İslamlar ile mücadele yoludur; bu yüzden yas merasimleri sadece mersiye odaklı olmamalıdır. Alimler ve din tebliğcileri bu konuya özen göstermeli ve minberlerde Aşura kıyamının hedeflerini anlatan hadis ve ayetlerle ilgili konuşmalar yapmalıdırlar ve zayıf ve senetsiz sözlerden kaçınmalı vahdete zarar veren muhtevasız şeylerden cidden kaçınmalıdırlar.

Doğru kültür oluşturmakla İslami fobiler, Şii fobiler ve tefrikalar engellenmelidir ve eğer bunların önüne geçilemezse düşman bize darbe vuracaktır. Bu yüzden vahdet bayrağı altında matem ve yas törenlerine katılıp düşmanı ümitsizliğe sürüklemeliyiz.

Hüseyni şevki ve muhabbeti göstermek akıl ve şuur çerçevesinde yapılmalıdır ve tebliğciler halkı aydınlatarak düşmanların komplolarına karşı harekete geçirmeli ki İmam Hüseyin’in bayrağı altında bir araya gelebilsinler.

Tıpkı Şii büyüklerinin ve taklit mercilerinin görüşüne göre; Ehlisünnet’in büyüklerine hakarette bulunmak, İngiliz Şiiliğinin işidir. Bu hadise Amerikan Sünniliği ile birlikte İslam dünyasının afetleri unvanıyla velayetten saptırmak peşindedirler ve onların hakaretleri İslam düşmanları tarafında şiddetlendirilerek yayılmaktadır. Bizim görevimiz, bu konuda uyanık olmamız, hakaretler, tefrikalar ve kama vurmak ve mezhebi törenlerde yaygın hale gelmiş diğer hurafeler karşında durmaktır ki bu hurafeler bu düşünceden kaynaklanmaktadır; zira bunlar Kerbela öğretileri ile hiçbir şekilde uyuşmamaktadır…”

Dr. Rahimpur Azgadi – İngiliz Şiiliği ve Aşura’nın Tahrifi

islamivahdet.com

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz