Perşembe , 14 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » VİDEO-Ortaköy Saldırısı Gerçeği!.. Jacob Raak saldırgan mı, planlayıcı mı?
VİDEO-Ortaköy Saldırısı Gerçeği!.. Jacob Raak saldırgan mı, planlayıcı mı?

VİDEO-Ortaköy Saldırısı Gerçeği!.. Jacob Raak saldırgan mı, planlayıcı mı?

Reina saldırısında yaralandıktan hemen sonra ülkesine dönen ABD’li Jacob Raak’ın olayın ardından ambulanstaki rahat tavırları ile yüzünde acı ifadesinin olmaması şüphe uyandırdı.

İstanbul’daki gece kulübü saldırısında yaralanan ve saldırıdan bir gün sonra ülkesine dönen ABD’li Jacob Raak’ın Amerikan Deniz Piyadesinde görevli olduğu iddia ediliyor.

YÜZÜNDE HİÇBİR ACI İFADESİ YOKTU

İstanbul’da Reina’da düzenlenen saldırıda 39 kişi hayatını kaybederken, aralarında turistlerin de bulunduğu çok sayıda vatandaş da yaralanmıştı. Yaralılar arasında bulunan ABD’li Jacob Raak, hastaneden taburcu olmasının ardından bir gün sonra akıllarda soru işaretleri bırakarak ülkesine döndü. Saldırıda kalçasından yaralanan Jacob Raak’ın Amerikan Deniz Piyadesinde görevli olduğu iddia ediliyor. Saldırı sırasında kalçasından yaralandığı belirtilen Raak’ın olaya ilişkin görüntülerde ise acı içeren anlarının olmaması dikkat çekti.

SES ÇIKARMADIM DEMİŞTİ

Ülkesine döndükten sonra NBC News’a konuşan 35 yaşındaki Raak, saldırgan tarafından vurulduktan sonra ses çıkarmadığını ve hareketsiz şekilde beklediğini belirtmişti. Saldırganın yerde yatanlara ateş ettiğini anlatan Raak, kalçasından vurulduğunu ve merminin dizine kadar ulaştığını söylemişti.

“KALÇASINDAN VURULAN BİRİ BÖYLE OTURABİLİR Mİ?”

Öte yandan kalçasından vurulduğunu söyleyen Raak’ın kalçasının üzerinde rahatça oturabilmesi de dikkatlerden kaçmadı. Herkesin aklına ise aynı soru geldi: Kalçasından vurulan biri böyle oturabilir mi?

RAHAT TAVIRLARI DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Askeri liseden mezun olduğu ifade edilen Raak, saldırıdan dakikalar sonra gelen ambulansa alınırken İHA fotomuhabiri Murat Ergin tarafından görüntülenmişti. O anları büyük soğukkanlılıkla anlatan Raak’ın rahat tavırları dikkat çekmişti. Gözleri önünde onlarca kişi yaralanan Raak, o anları sakin bir şekilde anlatmıştı.

ŞAPKADA DİKKAT ÇEKEN DETAY

Diğer taraftan Raak’ın şapkasında “quiet storm” yazdığına dikkat çeken bir sözlük yazar bunun Amerikan Kara Kuvvetlerine istihbarat üreten bir şirketin programı olduğunu iddia etti.
Öte yandan Raak’ın deniz piyadesi olduğundan Pensilvanya’da silah satıcısı olduğuna dair türlü iddialar ortaya atıldı.

islamivahdet.com

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz