Pazar , 25 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » VİDEO-Özgür-Der Başkanı Rıdvan Kaya: ”IŞİD, Irak’ta Mazlumların Yanında!”
VİDEO-Özgür-Der Başkanı Rıdvan Kaya: ”IŞİD, Irak’ta Mazlumların Yanında!”

VİDEO-Özgür-Der Başkanı Rıdvan Kaya: ”IŞİD, Irak’ta Mazlumların Yanında!”

Türkiye; IŞİD için sınır ötesi operasyon yaparken, sınırlarının içinde tekfirci IŞİD teröristlerini destekleyen ve yaptıklarını meşrulaştıran Özgür-Der gibi derneklere neden dokunmuyor?

Özgür-Der’in düzenlemiş olduğu “Suriye’de ve Irak’ta Neler Oluyor?” konulu seminerde konuşan Özgür-Der Başkanı Yazar Rıdvan Kaya IŞİD’’ten “”Sünni Hareketin lokomotifi”” diye söz etmesi şok etti.

“Küçükçekmece Özgür-Der’in düzenlemiş olduğu “Suriye’de ve Irak’ta Neler Oluyor?” konulu seminerde konuşan  Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya IŞİD’’i Sünni hareketin lokomotifi olarak gösterdi.” (1)

İşte Rıdvan Kaya’’nın tepki çeken o sözleri:

Irak’ta 12 yıldır yaşanan zulümler karşısında başlayan isyanların, Maliki’nin mezhepçi politikalarının karşısında bir Sünni hareketi olarak ortaya çıkmış ve bölgede örgütlü bir yapı olan IŞİD bu hareketin lokomotifi olmuştur. IŞİD’ in Musul’u ele geçirmesiyle birlikte Musul’un işgali diye bir algı oluşturulmaya çalışıyor. Oysa Musul’daki Sünni Araplar Irak yönetiminin Musul’dan çekilmesini sevinç gösterileriyle kutlamıştır.”

“”IŞİD, Irak’’ta Mazlumların Yanındadır!””

Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya geçtiğimiz günlerde  İzmir’de katıldığı bir seminerde de IŞİD’i överek: ”“IŞİD, Irak’ta mazlumların yanındadır”” dedi. (2)

Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından da terör listesinde gösterilen IŞİD’i “”Sünni Hareketin Lokomotifi”” diyerek öven Rıdvan Kaya’’nın IŞİD ile organik bir bağı olup olmadığı ve Türkiye Yargı makamlarının bu açıklamaya ne tepki vereceği merak ediliyor.

Zeynebiye.com

[1]-http://www.haksozhaber.net/k-cekmecede-suriyede-ve-irakta-neler-oluyor-semineri-54667h.htm

[2]-http://www.haksozhaber.net/ortadogu-intifadasinda-selefi-akimin-rolu-54063h.htm

islamivahdet.com

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum - "VİDEO-Özgür-Der Başkanı Rıdvan Kaya: ”IŞİD, Irak’ta Mazlumların Yanında!”"

Bildir
avatar
Ahmed
Ziyaretçi

madem bu ifadelerden haberiniz var neden videosunu yayınlamıyorsunuz ifttiracı fasık munafıklar

wpDiscuz