Çarşamba , 13 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » VİDEO-Şehid Ahmet Yasin: Suriye’nin Amerika’ya boyun eğdiğini görmedik
VİDEO-Şehid Ahmet Yasin: Suriye’nin Amerika’ya boyun eğdiğini görmedik

VİDEO-Şehid Ahmet Yasin: Suriye’nin Amerika’ya boyun eğdiğini görmedik

Şehid Şeyh Ahmet Yasin; Suriye’nin, Amerika’nın baskılarına rağmen Siyonistlere karşı her zaman Filistin Direnişini desteklediğini anlatıyor.

Gazeteci: Bugünlerde ısrarla öne sürülen bir mesele de; Filistin direniş grupları ve Hizbullah’a verdiği desteği geri çekmesi için Suriye yönetimine yapılan baskılar ve ağır yaptırımlardır.Sizce bu baskılar bir sonuç verirse Suriye ve Lübnan’da bulunan yönetim kadronuz nereye gidecek? Bulunan Hamas’a etkisi ne olur?

Şeyh Ahmet Yasin: Suriye bugüne kadar bu baskılara dayandı ve boyun eğmedi, baskıları reddetti.Bahsettiğiniz baskılar ise hepsi eskiden beri var, yeni değil.Ancak bizler hiçbir Arap devletinin Amerika ve İsrail’in çıkarları için, ne olursa olsun Filistin Direnişi’nin aleyhine olan kararlarına boyun eğmesini kabul etmiyoruz.Kabul etmiyoruz çünkü Arapları bu savaşta her ne şekilde olursa olsun yanımızda olmaya çağırıyoruz.

Gazeteci: Yani üstad; siz Suriye’nin, Amerika’nın bu baskılarına boyun eğmesini beklemiyorsunuz.

Şeyh Ahmet Yasin: Bugüne kadar Suriye’nin baskılara boyun eğdiğini, iradesinin kırıldığını görmedik. Suriye’nin bu baskılara karşı güçlü ve başı dik durmasını istiyoruz.Çünkü, bu baskılara teslim olmanın anlamı yenilgidir.

islamivahdet.com

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz