Çarşamba , 24 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Analiz » Wall Street Journal: “Nükleer Anlaşmanın Kazananı İmam Hamenei Oldu”
Wall Street Journal: “Nükleer Anlaşmanın Kazananı İmam Hamenei Oldu”

Wall Street Journal: “Nükleer Anlaşmanın Kazananı İmam Hamenei Oldu”

Amerika merkezli dünyaca ünlü Wall Street Journal gazetesi dünkü sayısında, “Amerika Nükleer Anlaşma ile İran’daki ılımlı grupları destekleyebileceğini ümit ediyordu. Ancak  Nükleer Anlaşmanın üzerinden bir yıl geçti ve görünen o ki şuan bu anlaşmanın en büyük kazananı İran’ın değerli lideri (Ayetullah ) Ali Hamanei ve destekçileridir” ifadelerine yer verdi.

Wall Street Journal gazetesi ayrıca şunları yazdı: Nükleer Anlaşma’nın yapıldığı tarihten bu yana İran’ın değerli lideri defalarca Amerika’yı anlaşmadaki taahhütlerini yerine getirmemesi nedeniyle eleştirmiştir. Ancak Hamanei’nin 1 Ağustos’ta Tahran’da yaptığı konuşma, onun Amerikan karşıtı konuşmalarını yeni bir boyuta taşımıştır.

Ayetullah Hamanei Wall Street Journal’ın işaret ettiği konuşmasında Amerika’nın zorbalığını eleştirmiş ve yaptırımların kaldırılacağı vaadinin halkın yaşamındaki sıkıntıların giderilmesine katkısı olmadığını belirtmişti. Ayetullah Hamamei ayrıca, Nükleer Anlaşma tecrübelerine işaret ederek Washington’la IŞİD terör örgütüne karşı her türlü işbirliğini reddetti.

Wall Street Journal  ayrıca şu ifadelerde bulundu: “Amerika Başkanı Barack Obama İran’la yapılan Nükleer Anlaşma’ya ilişkin yaptığı ilk açıklamada bu anlaşmayı nükleer silah üretimini kontrol etme anlaşması olarak tanımladı. Ancak perde arkasında, bu anlaşmayı Washington ile Tahran arasında barış isteyenler için bir yol ve İran’da bulunan ılımlılara destek olarak görüyorlardı. Ancak  Nükleer Anlaşma İran lideri  ve destekçilerinin siyasetlerini bir şekilde aktarmalarına zemin hazırladı.”

tr.jamnews

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz