Çarşamba , 13 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Yaalon: Katar Dışındaki Arap Ülkeleriyle Aynı Gemideyiz
Yaalon: Katar Dışındaki Arap Ülkeleriyle Aynı Gemideyiz

Yaalon: Katar Dışındaki Arap Ülkeleriyle Aynı Gemideyiz

İsrail’in eski Savunma Bakanı Moşe Yaalon, Suudi Arabistan ve Katar arasında yaşanan krize dair değerlendirmelerde bulundu.

Filistin Safa haber ajansının bildirdiğine göre İsrail’in eski Savunma Bakanı Moşe Yaalon, 1967 savaşının 50. yıl dönümü dolayısıyla yaptığı konuşmada, artık İsrail’e karşı bir Arap koalisyonunun olmadığını söyledi.Araplarla İsrail’in bir numaralı ortak düşmanının İran olduğunu belirten Moşe Yaalon, sözlerini şöyle sürdürdü: “6 gün savaşı sırasında bize karşı koalisyon kurup bizi yok etmek isteyen Araplar, bugün kendilerini bizimle aynı gemide görüyorlar. Bugün Katar dışındaki Sünni Arap ülkeleriyle aynı gemide hareket ediyoruz. Bunun sonucu olarak da İran’ı bir numaralı düşmanımız olarak görüyoruz.”

1967 savaşıyla yeni savaşların İsrail açısından farklı olduğunu belirten Yaalon, “İsrail’in Gazze’de Hamas’la, Lübnan’da Hizbullah’la yaptığı savaşlar, öncekilerden farklıdır. Bunlardan biz zafer tablosu elde edilemez; ama caydırıcılık kazanılabilir. Şu an Hizbullah’la savaş cephesi 2006 savaşından; Hamas’la savaş cephesi de 2014 savaşından beri sakin” dedi.

YDH

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz