Çarşamba , 24 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Yemen Devrim Konseyi, ‘‘Yönetimi’’ Yüksek Siyasi Konsey’e devretti / FOTO
Yemen Devrim Konseyi, ‘‘Yönetimi’’ Yüksek Siyasi Konsey’e devretti / FOTO

Yemen Devrim Konseyi, ‘‘Yönetimi’’ Yüksek Siyasi Konsey’e devretti / FOTO

Ehlibeyt (a.s) Haber Ajansı ABNA – Yemen devrim konseyi, başkentte cumhurbaşkanlığı sarayında düzenlenen yemin töreninin ardından, yönetimi yüksek siyasi konseye devretti.

Yemen yüksek siyasi konsey üyelerinin Parlamento karşısında Yemin törenlerinin ardından, Yemen yüksek devrim komitesi, yönetimi başkent Sana’da cumhurbaşkanlığında düzenlenen törenin ardından, Yemen yüksek siyasi konseyine devretti.

Parlamentonun Pazar günü Yemen yüksek siyasi konseyine güvenoyu vermesi ve üyelerin yemin etmesinin ardından, Yemen yüksek devrim komitesi tüm yetkilerini, Yemen yüksek siyasi konseyine devretti.

Tören, İran ve Rus elçilikleri çalışanları, Rusya başkonsolosu, Birleşmiş Milletlerden iki temsilci ve başta Parlamento başkanı ve Yüksek Yargı Konseyi Başkanı gibi Yemenli yetkililerin katılımıyla başkent Sana’da düzenlendi.

Yemen Yüksek Siyasi Konsey Başkanı ‘‘Salih Ali es-Samad’’ yaptığı konuşmada şunlara değindi: Yemen’de yönetimin ve güç dengesinin Yemen Yüksek Siyasi Konseyi’ne devredilmesi, Suudi-Amerika gibi azılı düşmanımız karşısında, Yemen’in yeniden yapılanmasında olumlu bir rol oynayarak, Suudi-Amerika koalisyonunun Yemen’e uyguladığı ambargoyu da delecek.

ABNA24.COM

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz