Pazar , 21 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Yemen Halkından Hicaz İşgalcisine Karşı Büyük Gösteri
Yemen Halkından Hicaz İşgalcisine Karşı Büyük Gösteri

Yemen Halkından Hicaz İşgalcisine Karşı Büyük Gösteri

Suudi Arabistan’ın Yemen’e düzenlediği saldırıların ikinci yıldönümü nedeniyle Sana’da Yemen halkı tarafından büyük gösteri gerçekleşti.

Yemen halkı Suudi Arabistan’ın Yemen’e düzenlediği saldırıların ikinci yıldönümünü protesto etmek amacıyla başkent Sana’nın el-Sabin meydanında büyük gösteri gerçekleştirdi.

Binlerce Yemen halkının katılımıyla Sana’nın el-Sabin meydanında gerçekleşen protestoda, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin saldırılarına karşı süregelen direnişin devam edileceği vurgulandı.

Yemen Ulusal Kurtuluş Hükümeti İrşad ve Vakıf Bakanı Şeref el-Kulisi,  söz konusu gösteride yaptığı konuşmada, “Bizler özgür millet olduğumuz için zulüm, kölelik, sömürgecilik, ihanet ve despotluğu kabul edemeyiz. Dolayısıyla da tüm savaş uçakları, füzeler, bombalara ve kuşatmaya karşı duracağız” şeklinde konuştu.

Yemen Ensarullah Hareketi Lideri Abdulmelik Husi dün yaptığı konuşmasında, Yemen halkının özgürlük, izzet ve bağımsızlık yolunda canını vermeye hazır olduğunu vurgulayarak, tüm halkın bu gösterilere katılmalarını istemişti.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz