Pazartesi , 19 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Yemen ‘‘Özel Kuvvetler Komutanı’’ Şehit Düştü
Yemen ‘‘Özel Kuvvetler Komutanı’’ Şehit Düştü

Yemen ‘‘Özel Kuvvetler Komutanı’’ Şehit Düştü

Yemen özel kuvvetler komutanı, Albay ‘‘Hasan el Mulsi’’ Arabistan’ın güneyinde Necran eyaletinde şehit düştü.

Arap koalisyon birliklerinden üst düzey bir yetkili, Reuters haber ajansına yaptığı açıklamada; Yemen özel kuvvetler komutanı Albay ‘‘Hasan el Mulsi’’nin şehit edildiğini duyurdu.

Aynı kaynağın yaptığı açıklamaya göre; tecrübeli komutan, Suudi Arabistan hava kuvvetlerine ait savaş uçaklarının Necran eyaletini bombaladığı sırada şehadet makamına nail oldu.

Yemen haber kaynakları da verdiği haberlerde, özel kuvvetler komutanı Albay ‘‘Hasan el Mulsi’’nin Necran eyaletinde ki operasyonları komuta ettiğini ve sürekli olarak Suudi Arabistan askeri üslerine saldırı düzenlediğini duyurdu.

Yemen özel kuvvetler komutanı Albay ‘‘Abdullatif Hasan el Mulsi’’nin oğlu da daha önce, Necran eyaletinde Suudi Arabistan askerleriyle girdiği çatışmada şehit olmuştu.

Şimdiye kadar Yemenli üst düzey askeri ve sivil yetkililer ‘‘el Mulsi’’nin şehadetini doğrulamış değiller fakat Yemen ordusunda görev yapan üst düzey bazı komutanlar, sosyal medya aracılığıyla büyük komutanın şehadetinden dolayı taziye mesajı yayımladılar.

Edinilen bilgiye göre; Suudi Arabistan kraliyet ordusu, son günlerde Necran eyaletine tam donanımlı özel birlikler gönderdi.

abna

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz