Pazartesi , 11 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Yemen Saldırılarının Arkasında Amerika Var!
Yemen Saldırılarının Arkasında Amerika Var!

Yemen Saldırılarının Arkasında Amerika Var!

İngiliz aktivist William Spring, TASNİM ile yaptığı bir röportajda Birleşmiş Milletler ve uluslararası kuruluşların Suudi Arabistan rejiminin Yemen halkına karşı işlediği cinayetleri eleştirdi.

Suud rejiminin saldırılarına dikkat çeken William Spring: “Birleşmiş Milletler’in Suudi Arabistan tarafından işlenen cinayetlere gereken tepkiyi vermemesinin ana nedenlerinden biri, BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon’un zafiyetidir. Hatta Suudi Arabistan’ın Ban Ki-Moon’a uyguladığı baskılara defalarca tanıklık ettik. Bu nedenle de Birleşmiş Milletler’in Suudilere yönelik herhangi bir tepkisini görmedik. Benim kanaatimce Amerika, Yemen’e karadan müdahale düşüncesini taşıyor. Ama Amerika bu işi kendi askeri birlikleriyle değil Suudi Arabistan aracılığıyla yapar. Aslında Suudi Arabistan’ın Yemen’e yönelik her saldırısının arkasında Amerika vardır.” dedi.

Birleşmiş Milletler’in yayınladığı raporlara göre Mart 2015 yılında Suudi Arabistan’ın başlattığı Yemen işgalinde bugüne kadar çoğunluğu sivil 6 bin 600’den fazla insan hayatını kaybetti.

Suudi Arabistan liderliğindeki koalisyon işgal girişimin başladığı tarihten bugüne kadar defalarca sivil hedeflere saldırdı. Son olarak bir kaç gün önce Suudi savaş uçakları tarafından yapılan hava saldırısında Hz. Hüseyin’in (a.s) şehadetini anmak için toplanan insanlardan en az 140’ı hayatını kaybetmişti.

Ehlader Haber

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz