Pazar , 18 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Yemen’de Büyük Şeytan Amerika Terörizmini Kınayan Bir Yürüyüş
Yemen’de Büyük Şeytan Amerika Terörizmini Kınayan Bir Yürüyüş

Yemen’de Büyük Şeytan Amerika Terörizmini Kınayan Bir Yürüyüş

Yemenli vatandaşlar kapsamlı bir yürüyüş düzenleyerek, Amerika’nın bu ülkeye karşı gerçekleştirdiği teröre karşı olduklarını vurguladılar.

Binlerce Yemenli Sana’da düzenledikleri yürüyüşte Amerika’nın bu ülkeye karşı terörizmini kınadılar.

Bu protestoya katılanlar ellerinde taşıdıkları bayrak ve Amerika’nın bölgedeki politikalarına karşı olduklarının yazılı olduğu pankartlarla Amerika’nın bu ülkeye karşı gerçekleştirdiği terörü kınadılar.

Yemen yürüyüş organizasyon komitesi daha önce halktan, Amerika’nın Yemen’e karşı gerçekleştirdiği teröre karşı gerçekleştirilecek olan bu yürüyüşe katılmalarını istemişti.

Bu komite aynı zamanda Yemen halkının coşkulu sesini ve onların Amerika terörizmine karşı olduklarını dünyaya duyurmak için bu yürüyüşe katılmanın gerekli olduğunu vurguladı.

Suudi Arabistan bazı bölge ülkelerinin koalisyonu ile birlikte Yemen’in istifa eden Cumhurbaşkanı Abd Rabbuh Mansur Hadi’yi yeniden iktidara getirebilmek için 26 Mart 2015 yılından itibaren Yemen’e karşı saldırılarına başlamış ve Suudilerin bu saldırısında binlerce masum Yemenli hayatını kaybetmiş ve milyonlarca kişi de mülteci olmuştur.

Tasnim Haber Ajansı

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz