Çarşamba , 13 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Yemen’de Kolera Salgını Hızla Yayılıyor
Yemen’de Kolera Salgını Hızla Yayılıyor

Yemen’de Kolera Salgını Hızla Yayılıyor

Yemen’de Suudi rejimin kutsal ramazan ayını göz ardı ederek saldırılarını yoğunlaştırdığı bir dönemde devam eden kolera salgınında ölenlerin sayısı 700’e ulaştı. Dünya sağlık örgütü ölü sayısını 681 olarak açıklarken salgının henüz en üst seviyeye ulaşmadığını söyledi.

Yemen’de Suudi rejimin kutsal ramazan ayını göz ardı ederek saldırılarını yoğunlaştırdığı bir dönemde devam eden kolera salgınında ölenlerin sayısı 700’e ulaştı. Dünya sağlık örgütü ölü sayısını 681 olarak açıklarken salgının henüz en üst seviyeye ulaşmadığını söyledi.Dünya sağlık örgütü şüpheli kolera vakalarının sayısını da yaklaşık 90 bin olarak açıkladı.

Yemen’de daha önce de Ekim ayında başlayıp Aralıkta biten bir kolera salgını daha yaşanmıştı. Hastalığın o dönemde tam olarak bitirilememiş olması İkinci salgına neden oldu. Suudi koalisyonunun saldırıları altında olan Yemen’i de 28 milyon nüfusun 19 milyonu insani yardıma muhtaç ve kıtlık sınırında.

Suudi uçaklarının elektrik, su ve sağlık tesisleri gibi sivil hedefleri de vurması hastalık riskini artırıyor.Üçüncü yılına giren savaşta şu ana kadar çoğu kadın ve çocuk yaklaşık 13 bin kişi hayatını kaybetti.

İslami Analiz

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz